Strona główna Bez kategorii Nadjechał pociąg muzealny

Nadjechał pociąg muzealny [FOTO]

1

Ubiegły sezon dla prawie stuletnich wagonów i nieco młodszej lokomotywy był bardzo pracowity: na trasie z Jaworzyny Śląskiej do Świdnicy i z powrotem przewiózł niemal 10 tysięcy turystów.

pociag_wakacyjny (14)

W tym roku trasa będzie zmodyfikowana. Pociąg pojedzie do Dzierżoniowa z przystankami w Świdnicy i Krzyżowej.

Nasza trasa wraz z zabytkowym składem ma szansę stać się atrakcją turystyczną na skalę europejską. Podobne pociągi jeżdżą w Anglii czy Szwajcarii i cieszą się wielkim powodzeniem – powiedziała Katarzyna Szczerbińska-Tercjak, dyrektorka Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej – stąd dodajemy przystanek w Krzyżowej, by turyści mogli zwiedzić to piękne i osadzone w historii Europy miejsce oraz jedziemy do Dzierżoniowa, gdzie znajduje się filia naszego muzeum – wyjaśni.

Kursem promującym wakacyjne trasy przyjechała grupa przedszkolaków, dla wielu z nich była to pierwsza w życiu jazda pociągiem. – Było strasznie głośno, trochę się bałam – powiedziała na peronie mała Ola – ale chętnie pojadę w wakacje z rodzicami.

Według wstępnego rozkładu jazdy kursy dwóch pociągów wakacyjnych zaplanowana na soboty i niedziele od maja do września włącznie.

/wrt/

Poprzedni artykułEgzamin gimnazjalny rozpoczęty
Następny artykułTOP-mechanicy z nagrodami