Strona główna Sport Piłka ręczna Młodzicy ŚKPR-u na finiszu rozgrywek

Młodzicy ŚKPR-u na finiszu rozgrywek

0

Dobiegły końca rozgrywki młodzików starszych i młodszych. Drużyny ŚKPR-u Świdnica zameldowały się odpowiednio na czwartym i ósmym miejscu. Z pewnością apetyty było nieco większe…

ŚKPR

Ostatnie mecze nie były udane dla świdniczan. Starszy zespół przegrał we Wrocławiu z MKS-em MOS-em 22:25 (13:9). Po dobrej pierwszej połowie, w drugiej części Szare Wilczki złapały zadyszkę – dało o sobie znać zmęczenie i krótka ławka rezerwowych. Przestój między 36 a 43 minutą gry kosztował stratę siedmiu goli z rzędu, co miało kluczowe znaczenie dla ostatecznego wyniku. Przed sezonem zespół stawiał sobie za cel miejsce w pierwszej dwójce i awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Zadanie nie udało się wykonać, chociaż umiejętności i możliwości na pewno były. ŚKPR jako jedyny w lidze wygrał z mistrzowską Dziewiątką Legnica, jednak porażki z Chrobrym i MKS-em MOS-em sprawiły, że marzenia o zawojowaniu Polski trzeba odłożyć na kolejne lata. – Myślę, że zabrakło nam trochę szczęścia. Poza tym dopadły nas kontuzje dwóch bardzo ważnych zawodników: Wiktora Hliwy i Wojtka Kryśpiaka. Mimo wszystko jestem zadowolony z tego sezonu. Dziękuję chłopakom za wysiłek włożony w treningi. Każdy walczył na tyle, na ile mógł. Gramy bardzo zespołowo. Nawet jeśli jakiś zawodnik rzuca więcej bramek od innych, to tylko dlatego, że zespół wypracuje mu sytuacje. Cały zespół wychodzi do juniora młodszego. Przyszły sezon będzie więc od zbierania doświadczeń, natomiast za dwa lata powalczymy o wynik – mówi trener Iwanio.

MKS MOS I Wrocław – ŚKPR I Świdnica 25:22 (9:13)

ŚKPR: Korbut, Zerka – Pietraszek 5, Mleko 5, Hliwa 4, Stadnik 3, Szczepański 2, Piątkowski 2, Bal 1, Łach

8. Moto Jelcz I Oława – 14 – 2 – 267:417

Punktów nie udało się też zdobyć młodzikom młodszym. Debiutujący w rozgrywkach świdniczanie wygrali łącznie dwa spotkania i zameldowali się na przedostatnim miejscu. Wynik może nie jest imponujący, ale trenerka Justyna Curyl dysponowała bardzo wąską i młodą kadrą. Za rok powinno być zdecydowanie lepiej.

MKS MOS II Wrocław – ŚKPR II Świdnica 21:12 (12:7)

UKS Dziewiątka Legnica – ŚKPR II Świdnica 21:13 (12:6)