Strona główna Wydarzenia Świdnica Młode psycholożki ze Świdnicy w finale

Młode psycholożki ze Świdnicy w finale

1

W „Słowackim”,  jednym z bardziej prestiżowych warszawskich liceów, odbył się Finał VIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej z udziałem czterech świdniczanek.

olimpiada_psychologiczna

Turniej został zorganizowany przez redakcję magazynu ,,Charaktery” przy współpracy między innymi Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu SWPS, pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

II Liceum Ogólnokształcące bierze w nim udział od początku i odnosi sukcesy. Do grona czterech finalistek z ubiegłych lat dołączyły kolejne cztery ,,charakterne” dziewczyny: Klaudia Fortuna, Zuzanna Pacześniak, Karolina Zawisza i Gabriela Penczew- wszystkie z klasy IId.

Jednym z kluczowym słów turnieju była ,,motywacja”, której na pewno nie zabrakło ekipie z ,,Drugiego”. Humanistki od października zgłębiały tajniki psychologii, pokonały sporą konkurencję (po pierwszym teście Klaudia była 3. w Polsce), wzięły udział w warsztatach (np. o zarządzaniu czasem, o technikach radzenia sobie z konfliktami i o ścieżkach w psychologii), godnie reprezentowały szkołę.

Starania drużyny doceniła sama p. dr Dorota Krzemionka, znana psycholożka, autorka wielu publikacji i przewodnicząca jury.

Bogatsze o nowe doświadczenia, zmotywowane jeszcze bardziej do nauki i rozwijania zainteresowań dziewczyny, mimo pobudki o 3.00 nad ranem, spędziły w Warszawie interesujący dzień.

Finalistki przygotowały:  prof. Renata Duda i psycholog – Justyna Urbanowicz.

/opr.red/

Poprzedni artykułWielkie lanie w Bardzie
Następny artykułKiedy wróci woda do jeziora?