Strona główna Bez kategorii Miss Wiosny 2016 wybrana

Miss Wiosny 2016 wybrana [FOTO]

2

Po raz drugi świdnicka Młodzieżowa Rada Miasta zaprosiła do udziału w wyborach Miss Wiosny. dziewięć konkurentek pokonała Barbara Mikuła z I LO w Świdnicy, zdobywając tytuł i szarfę.

Wybory Miss Wiosny - 03.04 (42)

W latach 90-tych XX wieku Wybory Miss Wiosny cieszyły się w Świdnicy ogromna popularnością. Tradycję próbuje wskrzesić Młodzieżowa Rada Miasta, ale nie jest łatwo. Uczestniczki gali same w tym roku musiały zadbać o stroje, a gimnazjalistki i licealistki prezentowały się w trzech kreacjach – codziennej, „imprezowej” i wieczorowej. Ogromnym problemem okazał się mini test wiedzy. Większość uczestniczek nie potrafiła odpowiedzieć na pytania, obejmujące zakresem program szkoły podstawowej. Współprowadzący galę Artur Janicki tłumaczył blamaż dziewcząt stresem, ale trudno nawet w tak trudnej sytuacji nie pamiętać daty powstania warszawskiego.

Uczestniczki starały się nadrabiać wdziękiem, a ich występ oceniało młodzieżowe jury, które przyznało dwa tytuły. Miss Wiosny została Barbara Mikuła z I LO, Wicemiss – Natalia Szaradowska z Gimnazjum nr 4. Widzowie wskazali swoją faworytkę: tytuł Miss Publiczności zdobyła Zuzanna Kostuń z Gimnazjum nr 4. Nagrody ufundowane przez sponsorów, m.in. odzież sportową i biżuterię, wręczali Klaudia Figurna, przewodnicząca jury oraz zastępca prezydenta Szymon Chojnowski.

Galę w Klubie Bolko urozmaiciły występy uzdolnionej świdnickiej młodzieży.

/red./

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułTysiące baniek mydlanych w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułPotrącony rowerzysta nie żyje