Strona główna Wydarzenia Świdnica Matematyczne zmagania w „Mechaniku”

Matematyczne zmagania w „Mechaniku”

0

Już po raz czternasty w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy przeprowadzono Powiatowy Konkurs Matematyczny. Zwycięzcy będą reprezentować powiat świdnicki na kolejnym etapie w Kartuzach.

konkurs matematyczny ZSM
26 uczniów, najlepszych matematyków z liceów i techników naszego powiatu zmierzyło się z zadaniami konkursowymi. Zadania te rozwiązywali także uczniowie w powiatach partnerskich: kartuskim, łowickim i tatrzańskim. W każdym z tych powiatów wyłoniono czworo finalistów, którzy reprezentować będą powiat w VI Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym, w tym roku w powiecie kartuskim.

konkurs matematyczny ZSM 1

Świdnicką drużynę utworzą: Marcin Gomułka z I LO w Świdnicy, który zajął I miejsce oraz Szymon Józwicki – II miejsce i Tomasz Pasternak – III miejsce, obaj z II LO w Świdnicy, a także zdobywca IV miejsca Tomasz Orda z LO w Strzegomiu. Ponadto nagrodę za I miejsce w kategorii klas niematematycznych zdobyła Roksana Wójcik z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy – informuje organizatorka konkursu wicedyrektor Beata Wachel-Sierzputowska. Konkursowi patronował starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.

Poprzedni artykułNagroda za odnalezienie yorka
Następny artykułStrażnicy wyciągnęli rowery