Strona główna Wydarzenia Świdnica Konkurs i warsztaty dla zdrowia

Konkurs i warsztaty dla zdrowia

0

Dla kadry i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, byłego Medyka, kształcącego teraz kadry dla sektora socjalnego i medycznego oraz sportowców, Światowy Dzień Zdrowia to święto szczególne.

dzien_zdrowia

Na ten dzień zaproszono młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. W obszernym programie znalazł się konkurs prozdrowotny i warsztaty promujące zdrowie i aktywność fizyczną. Zainteresowaniem cieszyły się pokazy i nauka masażu, odnowy biologicznej, zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych. Warsztaty kulinarne, propagujące zdrową żywność i zachęcające do samodzielnego przygotowywania koktajli smoothie nie spotkały się ze spodziewanym zainteresowaniem – zapewne żywa zieleń zmiksowanych składników zniechęcała do spożycia.

Kolarze ze szkoły mistrzostwa sportowego opowiadali gościom o swojej pasji, treningach i zawodach oraz zaprosili na Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, które w tym roku odbędą się w Świdnicy.

Część konkursową stanowił interdyscyplinarny quiz „Każda wiedza uczy nas o człowieku”. Najlepiej wypadła w nim drużyna ze świdnickiego Ekonomika.

Finał szkolnego święta stanowił pokaz artystyczno-sportowy,przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 8. Szkoła ta od paru miesięcy jest partnerem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – uczestniczy w naszych prozdrowotnych zajęciach, pokazach pomocy przedmedycznej czy treningach.

/opr.red/

Poprzedni artykułRodzinne potyczki z ortografią
Następny artykułTeatrzyki przedszkolne na start