Strona główna 112 Gnał na motocyklu ponad 140 km/h

Gnał na motocyklu ponad 140 km/h [VIDEO]

10

Wrocławscy policjanci namierzyli kolejnego kierowcę, który pędził z nadmierną prędkością. Tym razem był to motocyklista jadący 143 km/h, tj. o 53 km/h więcej niż dozwolona prędkość na tym odcinku drogi.

motocykl

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, z zespołu do walki z agresywnymi zachowaniami na drodze, zatrzymali kierującego motocyklem, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci zauważyli pędzącego jednośladem, który na drodze nr 34 w okolicach miejscowości Siodłkowice w powiecie świdnickim, poruszał się z prędkością 143 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że hondą kieruje 30-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego.

 W związku z poruszaniem się o 53 km/h za szybko, funkcjonariusze za popełnione wykroczenie nałożyli mandat w kwocie 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

/KWP Wrocław/

Policjanci przypominają, że to głównie od kierowców zależy bezpieczeństwo osób poruszających się po drodze. Jednocześnie nadmierna prędkość pozostaje nadal jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Poprzedni artykułSzukają nowego dyrektora OSiR-u
Następny artykuł500 +: Rekord w Świdnicy to 3,5 tysiąca złotych