Strona główna Bez kategorii Festiwal Balonowy po raz drugi

Festiwal Balonowy po raz drugi

0

Kilkadziesiąt załóg z całego świata, w tym mistrzowie z Niemiec i USA, pojawią się na zawodach, które są integralną częścią II Festiwalu Balonowego w Krzyżowej koło Świdnicy. Widzowie będą mogli oglądać nie tylko widowiskowe loty, ale także pokazy rozkładania i podświetlania czasz. Start już 30 kwietnia.

balon festiwal

Zdjęcie ze strony festiwalu

W olbrzymi plac piknikowy zamieni się siedziba Fundacji „Krzyżowa”,  gdzie festiwal organizuje Balloon Club Świdnica. Od 30 kwietnia do 3 maja na widzów czeka mnóstwo atrakcji. Oprócz lotów i pokazów balonowych program przewiduje koncerty, piknik,zabawy dla całych rodzin. Gwiazdą festiwalu będzie Urszula.

W Krzyżowej pojawią się balonowi mistrzowie, zwycięzcy najbardziej prestiżowych zawodów – o Puchar Gordona Bennetta – Kurt Fireden i Pascal Witprachtiger ze Szwajcarii, a także rekordziści świata Andy Cayton i Troy Bradley z USA, a także Leonid Tiukhtyaev z Rosji. Wśród gości będzie również pilot sterowca, Wojciech Bamberski, złoty medalista z Dubaju.

Inicjatorem festiwalu i jego głównym animatorem jest pilot Krzysztof Zapart, rekordzista Polski w lotach balonowych, współautor wielu sukcesów polskich baloniarzy w Pucharze Gordona Bennetta i Mistrzostwach Ameryki Balonów Gazowych. Imprezie patronują m.in. starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, minister edukacji narodowej Anna Zalewska i poseł Wojciech Murdzek.

Festiwal rozpocznie się 30 kwietnia o godzinie 15.00. Pełny program znajduje się na stronie festiwalu: ballonfestival-swidnica.pl 

 

 

Poprzedni artykuł„Park Wrocławski” i plac Drzymały. Głosuj!
Następny artykułWystarczyła chwila nieuwagi