Strona główna Sport Moto Działo się pierwszego dnia rajdu

Działo się pierwszego dnia rajdu [180 ZDJĘĆ]

1

Przed nami decydujący drugi etap 44. Rajdu Świdnickiego Krause, pierwszej eliminacji Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na niedzielę zaplanowano cztery odcinki specjalne, a na zakończenie super oes ulicami Świdnicy. Zapraszamy do przeglądnięcia obszernej fotogalerii z sobotniej części imprezy.

Dzień 1 - Łukasz Kufner (39)

Na półmetku rajdu najlepszy jest Grzegorz Grzyb pilotowany przez Roberta Hundlę, który wyprzedza o ponad 25 sekund mistrza Polski Łukasza Habaja i Jacka Spentanego.

 

Wypowiedź zawodników na półmetku walki:

Grzegorz Grzyb:
To był dla nas bardzo dobry, ale i trudny dzień. Jesteśmy niesamowicie zmęczeni, a pogoda nas nie rozpieszczała. Druga pętla to zmienne warunki pogodowe, ale udało nam się właściwie dobrać opony i jesteśmy zadowoleni z wyniku. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przewaga 25 sekund, którą posiadamy nad naszymi konkurentami nie jest taka, żebyśmy mogli spokojnie jechać do mety. Wiemy, że jutro na długich odcinkach musimy mocno cisnąć, bo jesteśmy dopiero w połowie drogi. Bardzo chcemy utrzymać ten rezultat do końca.

Łukasz Habaj:
Na piątym odcinku specjalnym złapaliśmy kapcia i straciliśmy do Grzegorza prawie 30 sekund. Myślę, że patrząc na czasy innych oesów bylibyśmy kilkanaście sekund z przodu. Prawie połowę odcinka jechaliśmy bez powietrza w oponie, więc ta strata i tak nie była gigantyczna. Myślę, że jutro trudno będzie nam odrobić 25 sekund, więc raczej będziemy się skupiali na obronie drugiego miejsca przed Kubą Brzezińskim, który potrafi być szybki i trzeba będzie go kontrolować. Jutro są bardzo trudne odcinki i wiele jeszcze może się wydarzyć. Na pewno nie składamy całkowicie broni.

Jakub Brzeziński:
Trudno jest gonić tych dwóch dżentelmenów z przodu na Rajdzie Świdnickim. Naprawdę „staję na rzęsach”, żeby na niektórych odcinkach przyjeżdżać z sekundową stratą. Absolutnie nie będę jutro gonił, może troszeczkę przyspieszę na tych bardziej rajdowych odcinkach specjalnych. Pojedziemy jutro z rana troszkę śmielej – pod warunkiem, że uda nam się znaleźć koncepcję na ustawienie auta, które pozwolą na to, aby po prostu jechać tym samochodem, a nie skupiać się na utrzymaniu na drodze.

/FOTO: Artur Ciachowski, Łukasz Kufner/

Poprzedni artykułSpora przewaga Grzyba na półmetku rajdu! [FOTO]
Następny artykułLider zwiększa dystans