Strona główna Bez kategorii Co się stało z pocztowymi skrzynkami?

Co się stało z pocztowymi skrzynkami?

2

Wielu świdniczan nie wysłało swoich kartek świątecznych, bo zniknęły czerwone skrzynki pocztowe wiszące od dziesięcioleci w tych samych miejscach. Gdzie przepadły?

skrzynka pocztowa

Sygnały o trudnościach z lokalizacją skrzynek pocztowych – zwanych w pocztowej nomenklaturze nadawczymi – pojawiły się już przed Wielkanocą, zwłaszcza od osób starszych. Dla wielu z nich wyprawa do najbliższej placówki pocztowej to była wysiłek ponad miarę. Świąteczne kartki i listy pozostały w domach, nie dotarły do adresatów.

Liczbę skrzynek pocztowych pozostających do dyspozycji świdniczan można ustalić jedynie licząc je osobiście. Zarówno naczelnik Urzędu Pocztowego Świdnica 1, jak i biuro prasowe w centrali firmy w Warszawie odmówiły podania liczby skrzynek zasłaniając się tajemnicą handlową.

O utrzymaniu nadawczych skrzynek pocztowych na danym obszarze, w tym również w Świdnicy, decyduje  liczba przesyłek nadawanych za ich pośrednictwem – powiedziała portalowi Świdnica24.pl Kamila Supron-Kalinowska z biura prasowego Poczty Polskiej SA – Bierzemy przy tym pod uwagę również odległość do następnej najbliższej skrzynki. Przeprowadzone przez nas bieżące analizy badań wykorzystania skrzynek  nadawczych na terenie powiatu świdnickiego pokazały, że niektóre z nich nie są użytkowane przez klientów w ogóle lub, jeśli są, to w bardzo znikomym stopniu. Zdecydowaliśmy się zatem je zdemontować.

Jak się okazuje, klienci PP mogą, poza kolejnością nadać/pozostawić w każdej placówce pocztowej przy stanowisku obsługi prawidłowo opłacone znaczkiem przesyłki, mogą przez internet kupić a nawet zaprojektować i wydrukować znaczek pocztowy. Te i inne udogodnienia w wypadku większości osób starszych nie działają z przyczyn oczywistych.

Tu pomocny powinien być listonosz obsługujący dany rejon, który powinien przyjmować przesyłki listowe (zwykłe oraz polecone), przekazy pocztowe oraz wpłaty na rachunki bankowe.

– Jeśli jednak istnieje zasadność zainstalowania na danym obszarze nadawczej skrzynki pocztowej, jesteśmy gotowi podjąć działania zmierzające do jej montażu na okres próbny –  deklaruje po naszej interwencji Kamila Supron-Kalinowska – W tym celu prosimy o zgłoszenie sprawy wraz z uzasadnieniem, najlepiej w formie pisemnej, za pośrednictwem najbliższej placówki pocztowej. 

/wrt/

 

 

Poprzedni artykułO matematyce i astronomii na Krecie
Następny artykułAdam Kurek: Uczeń przerósł mistrza!