Strona główna 112 Bezpieczniej za kółkiem i na pasach

Bezpieczniej za kółkiem i na pasach

0

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy starali się, by choć w teorii wyrównać szanse użytkowników ruchu drogowego. Kontrolowali, pouczali i karali.

policja2

Podczas działań 5 kwietnia policjanci reagowali na wszystkie niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych, ale także kierujących pojazdami w stosunku do tej grupy osób.

Tego dnia policjanci świdnickiej drogówki skontrolowali kierowców pojazdów silnikowych oraz pieszych.

Policjanci ujawnili 42 wykroczenia w ruchu drogowym. 38 wykroczeń popełnili kierujący, 4 wykroczenia piesi. Na kierujących pojazdami funkcjonariusze nałożyli 30 mandatów – m.in. 6 mandatów za przekroczenie prędkości, 6 mandatów za nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, 9 mandatów za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. W sześciu przypadkach w stosunku do kierujących zastosowano pouczenia, co do 2 kierujących skierowano wnioski o ukaranie do Sądu.

Na pieszych funkcjonariusze drogówki nałożyli 1 mandat, w 1 przypadku skierowano wniosek o ukaranie do Sądu a 2 osoby pouczono. Większość wykroczeń popełnionych przez pieszych przechodzenie jezdni w miejscach niedozwolonych.

Według policyjnych statystyk w 2015 roku na terenie woj. dolnośląskiego piesi spowodowali 168 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosło 18 osób, a obrażenia ciała odniosło 151 osób.

/opr.red/

Poprzedni artykułBezpłatne badania w Galerii Świdnickiej
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]