Strona główna Bez kategorii Będą ścieżki rowerowe i remonty dróg

Będą ścieżki rowerowe i remonty dróg

5

Jeszcze w tym roku mają powstać nowe ścieżki rowerowe na ulicach  Łącznej i Przemysłowej. Zostanie także dokończony remont  ulicy Wałbrzyskiej, poprawy doczeka się rondo na ulicy Kopernika. Wszystkie zadania prowadzone są w porozumieniu z województwem dolnośląskim.

wałbrzyska (4)

Jeszcze w tym roku zostaną wykonane remonty na drodze wojewódzkiej nr 379. Naprawy doczeka się kolejny odcinek ul. Wałbrzyskiej od ul. Mierniczej do ul. Janusza Korczaka. Prace zostaną przeprowadzone także na fragmencie drogi od nowego ronda do Witoszowa Dolnego. Miasto, na mocy uchwały o przejęciu od województwa zadnia,  na ten cel wyda ok. 300 tysięcy złotych. Natomiast z budżetu samorządu Dolnego Śląska zostanie sfinansowana przebudowa ronda na ul. Kopernika i Przemysłowej.

Jeszcze w tym roku zostaną wybudowane dwie ścieżki rowerowe: na ulicy Łącznej (od Esperantystów do ul. Nadbrzeżnej) oraz na ulicy Przemysłowej. Świdnica zakwalifikowała się do wojewódzkiego programu „Przebudowa infrastruktury drogowej” i dzięki temu uzyska 50% dofinansowania. Budowa ścieżki przy ul. Łącznej w sumie ma kosztować prawie 550 tysięcy złotych. Miasto wyłoży 275 tysięcy.

W 2016 powstanie kolejna trasa rowerowa wzdłuż ulicy Przemysłowej od ulicy Metalowców do osiedla Kolonia. Koszt prac oszacowano na ponad 285 tysięcy złotych. Miasto wyłoży ok. 142 tysięcy.

/asz/

Poprzedni artykułAKS wywozi punkty z Mirska
Następny artykułŚwidniczanie na Samorządowym Kongresie Lewicy