Sukcesem zakończył się występ zespołu teatralnego „Pierrot” w Rybniku. Działający w świdnickim Młodzieżowym Domu Kultury zespół zakwalifikował się do finału IV Rybnickiego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego. Przegląd konkursowy miał zasięg ogólnopolski: wystąpiło 13 zespołów z Rzeszowa, Bielsko-Białej, Rybnika, Wrocławia, Sosnowca, Świdnicy i Kędzierzyna-Koźla.
Dzieci zostały docenione za piękne, głośne mówienie, ruch sceniczny i ciekawą interpretację tekstu. Za spektakl „Pan Walizka” grupa otrzymała wyróżnienie II stopnia oraz czek na 300zł. Opiekunem teatru jet Wioletta Ziobrowska.
Wyjazd obfitował w dodatkowe atrakcje. – Grupa teatralna została wspaniale przyjęta przez gościnną placówkę Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół Przygoda w Rybniku. Świetnie zorganizowano dzieciom czas wolny, dzieci zwiedziły drewniany kościół św. Wawrzyńca, zorganizowano wejście na wieżę kościelną, zwiedziły kościół św. Antoniego Paderewskiego oraz Muzeum Ziemi Rybnickiej. Po wrażeniach teatralnych i oglądaniu spektakli konkursowych, grupa „Pierrot” brała udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez instruktora z OPP Przygoda.
/MDK Świdnica, opr. red./








![Spektakle pod gwiazdami. Zbliża się 28. edycja Festiwalu Teatru Otwartego [PROGRAM]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2021/07/Festiwal-Teatru-Otwartego-dzien-III-2021.07.11-11-238x178.jpg)


![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


