Strona główna Kultura Aktorzy „Pierrota” w finale

Aktorzy „Pierrota” w finale [FOTO]

0

Sukcesem zakończył się występ zespołu teatralnego „Pierrot” w Rybniku. Działający w świdnickim Młodzieżowym Domu Kultury zespół zakwalifikował się do finału IV Rybnickiego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego. Przegląd konkursowy miał zasięg ogólnopolski: wystąpiło 13 zespołów z Rzeszowa, Bielsko-Białej, Rybnika, Wrocławia, Sosnowca, Świdnicy i Kędzierzyna-Koźla. 

Pierrot

Dzieci zostały docenione za piękne, głośne mówienie, ruch sceniczny i ciekawą interpretację tekstu. Za spektakl „Pan Walizka” grupa otrzymała wyróżnienie II stopnia oraz czek na 300zł. Opiekunem teatru jet Wioletta Ziobrowska.

Wyjazd obfitował w dodatkowe atrakcje. – Grupa teatralna została wspaniale przyjęta przez gościnną placówkę Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół Przygoda w Rybniku. Świetnie zorganizowano dzieciom czas wolny, dzieci zwiedziły drewniany kościół św. Wawrzyńca, zorganizowano wejście na wieżę kościelną, zwiedziły kościół św. Antoniego Paderewskiego oraz Muzeum Ziemi Rybnickiej. Po wrażeniach teatralnych i oglądaniu spektakli konkursowych, grupa „Pierrot” brała udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez instruktora z OPP Przygoda.

/MDK Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułSezon na letnie ogródki
Następny artykułKradną nasze kwiaty