Strona główna Wydarzenia Zmagania tęgich głów

Zmagania tęgich głów

0

Reprezentacje wszystkich świdnickich szkół podstawowych rywalizowały w ramach „Spotkań z matematyką”, konkursu pozwalającego skonfrontować poziom wiedzy i nauczania matematyki.

20160217_120541
Tegoroczne zmagania wymagały od szóstoklasistów wykorzystania wiedzy matematycznej do gier planszowych – gier naszych dziadków, ale także do zakładania firm i prowadzenia zakładów produkcyjnych. Młodzi matematycy mieli okazję uświadomić sobie, że matematyka jest wszędzie, otacza nas, a jej znajomość ułatwia życie i trudno nie zgodzić się z amerykańskim fizykiem, laureatem Nagrody Nobla R.Feynmanem, który między innymi pisał: „Temu, kto nie zna matematyki, trudno jest spostrzec głębokie piękno przyrody.”

W trakcie zajęć w gimnazjum młodzi matematycy zbierali punkty indywidualnie i drużynowo. Po podsumowaniu wszystkich punktów wyłoniono zwycięzców.
Zawodnicy, którzy uzyskali największą liczbę punktów:

I miejsce Tomasz Sieprzutowski z SP 6,
II miejsce Michał Bortkiewicz z SP 6,
III miejsce zajęły dwie osoby Natalia Józefiak z SP 6 i Szymon Miśkiewicz z SP 105.

Zwycięskie drużyny to:
I miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6,
II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 105,
III miejsce uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i upominki.

Jedenastą edycję konkursu zorganizowały nauczycielki matematyki: Jolanta Trzop, Maria Okrzesik i Sylwia Suprynowicz z Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy. Gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom.

/opr.red/

Poprzedni artykułCBA ujawnia zarzuty dla pochodzącego ze Świdnicy prezesa Stawów Milickich
Następny artykułPisanie jest przeznaczeniem