Strona główna Dzieje się! Zagra Luxtorpeda i Janusz Radek

Zagra Luxtorpeda i Janusz Radek

0

Zakończyło się głosowanie w ramach projektu Świdnickie Recenzje Muzyczne. Pierwszymi wykonawcami, którzy zdobyli najwięcej głosów publiczności i wystąpią w Świdnicy, są Luxtorpeda i Janusz Radek & The Ants! Trwają rozmowy z kolejnymi artystami.

Luxtorpeda ban 851x315

Świdnickie Recenzje Muzyczne to projekt, który ma umożliwić fanom muzyki wpływ na repertuar koncertowy Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wnioski są składane w formie autorskich recenzji płytowych! Ma to zachęcić publiczność do wyrażania opinii i zgłaszania rekomendacji poprzez pisanie recenzji najlepszych, jej zdaniem, polskich albumów. Recenzje prezentują artystów, a ci najwyżej oceniani w głosowaniu publiczności dostają zaproszenie do występu w Świdnicy.

Luxtorpeda wystąpi 13 listopada w Klubie Bolko. Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. Wkrótce ukaże się kolejna płyta zespołu.

Janusz Radek & The Ants wystąpią 29 września w Sali Teatralnej ŚOK. Swoją nową płytą pt. „Popołudniowe przejażdżki” (2015) artysta udowadnia, że jego talent muzyczny nie ma właściwie granic. Oprócz tego, że jest świetnym wokalistą, pokazuje, że potrafi także pisać piękne piosenki. Przez lata przyzwyczaił nas do wielkiego repertuaru i teatralnych interpretacji, w materiale z ostatniej płyty zaprasza nas do zupełnie innego świata.

/opr.red/

Poprzedni artykułNie ustąpił pierwszeństwa [FOTO]
Następny artykułDom Wycieczkowy OSiR nagrodzony