Strona główna 112 Uciekli ze szpitala

Uciekli ze szpitala

0

Mimo chłodu szli drogą bez kurtek i właśnie taki strój przykuł uwagę policjanta. Funkcjonariusz ze Świdnicy zatrzymał dwóch chłopców w wieku 12 i 15 lat, którzy zrobili sobie „wagary” od szpitala.

policja3

– Oficer Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, wieczorem, wracając z pracy, zauważył idących drogą dwóch chłopców. Uwagę policjanta zwrócił ubiór młodzieńców nieadekwatny do pory roku – dwaj nieletni nie mieli na sobie kurtek. 15-latek i 12-latek nie potrafili odpowiedzieć na pytanie dokąd idą, twierdzili, że są na wagarach. Policjant wiedział, że tego dnia ze szpitala w powiecie dzierżoniowskim oddaliło się właśnie 2 nieletnich i trwają obecnie czynności poszukiwawcze – informuje Agata Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy. – Funkcjonariusz zawiózł chłopców do najbliższego Komisariatu Policji w Strzegomiu. Na miejscu ustalono, że to właśnie ci dwaj chłopcy uciekli ze szpitala. Nieletni nie potrafili podać jednak odpowiedzieć, dlaczego uciekli.

Chłopcy w szpitalu byli umieszczeni na mocy decyzji sądu. 12-latek i 15-latek zostali przewiezieni do Dzierżoniowa. O ich dalszym losie zadecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

/opr. red./

Poprzedni artykułWspólnota Samorządowa po wyborach
Następny artykułKtokolwiek widział…