Strona główna Bez kategorii Targi dla gimnazjalistów

Targi dla gimnazjalistów

0

Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy po raz 12 będzie organizatorem Targów Szkół Ponadgimnazjalnych. W trakcie tej imprezy rodzice i uczniowie klas trzecich, świdnickich gimnazjów, będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu.

targi_edukacyjne1Gimnazjaliści będą mogli posłuchać, obejrzeć , porozmawiać i zapytać, o wszystko, co wiąże się z wyborem kolejnego etapu kształcenia. Targi urozmaicone będą: występami, pokazami praktycznych umiejętności i prezentacjami multimedialnymi szkół. W trakcie imprezy gimnazjaliści i goście otrzymają nieodpłatnie profesjonalnie wydaną gazetę, zawierającą ofertę wszystkich prezentujących się szkół.

Gościem specjalnym targów będą przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którzy zaprezentują aktualne dane o strefie oraz o zapotrzebowaniu na pracowników.

W tegorocznych targach zmieniona została formuła prezentacji. Impreza rozpocznie się 21 marca o godzinie 10 w sali gimnastycznej, gdzie odbędzie się oficjalne otwarcie XII Targów Szkół Ponadgimnazjalnych, podczas którego oprócz wystąpienia zaproszonych gości ze strefy, nastąpią krótkie prezentacje wystawców. Od godziny 11 goście i wystawcy będą udzielać indywidualnych porad i odpowiadać na pytania zwiedzających. Uczniowie każdego świdnickiego gimnazjum zwiedzanie rozpoczynać będą od sali gimnastycznej, gdzie przedstawiciele Invest Parku przygotowali dla nich niespodzianki, a następnie odwiedzają pozostałych wystawców. Podczas Targów działać będzie kawiarenka, w której kawa, herbata i domowe wypieki będą okazją do nieformalnych rozmów.

Harmonogram odwiedzin na targach jest następujący: 11:00 Gimnazjum nr 2, 11:30 – Gimnazjum nr 1, 12:00 Gimnazjum nr 3, 12:30 Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum Społeczne.

Doświadczenia poprzednich lat pokazują, że młodzież chętnie uczestniczy w targach, które dają możliwość bezpośredniej rozmowy, porównania ofert, rozmowy z dyrektorami, nauczycielami i uczniami szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorzy mają nadzieję, że ułatwi im to podjęcie ważnych decyzji, jakimi są wybór kierunku dalszego kształcenia i szkoły, w której spędzą kolejne trzy lub cztery lata.

/opr.red/

zdjęcia pochodzą z archiwum Gimnazjum nr 2

Poprzedni artykułO jeden krok za daleko
Następny artykułAKS jeszcze sobie poczeka…