Strona główna Sport Piłka ręczna Świetny mecz chłopców ŚKPR-u Świdnica

Świetny mecz chłopców ŚKPR-u Świdnica

0

Za młodzieżowymi zespołami ŚKPR-u Świdnica całkiem udany weekend. Szczególnie popisali się chłopcy trenera Ryszarda Pietrzykowskiego, którzy jako pierwsi w lidze urwali punkt liderowi tabeli.

 skpr-611

Młodzicy starsi

Drużyna prowadzona przez Wiesława Iwanio wzbogaciła się o kolejny komplet punktów ogrywając ostatni w tabeli Moto Jelcz Oława 24:15 (14:9). Świdniczanie zaczęli od mocnego uderzenia i już po kwadransie prowadzili 10:2. Potem nieco spuścili z tonu, ale na przerwę schodzili z zapasem pięciu trafień. W drugiej połowie ŚKPR kontrolował wydarzenia na parkiecie, stawiając przede wszystkim na grę w defensywie. – Straciliśmy tylko piętnaście bramek. To dobry wynik – ocenia trener Iwanio. Już w środę, 16 marca świdniczanie zagrają awansem wyjazdowy mecz z przedostatnią w tabeli Żagwią Dzierżoniów, w od piątku do niedzieli wraz z młodzikami młodszymi i chłopcami wezmą udział w turnieju w Zielonej Górze.

 ŚKPR Świdnica – Moto Jelcz Oława 24:15 (14:9)

ŚKPR: Zerka – Pietraszek 7, Hliwa 5, Mleko 4, Szczepański 4, Stadnik 2, Kryśpiak 1, Bal 1, Fiłonowicz, Łach, Wojewodzic, Piątkowski

Młodzicy młodsi

Zespół trenerki Justyny Curyl zebrał kolejne doświadczenia i przegrał oba mecze na turnieju w Kątach Wrocławskich (24:31 z GCKiS Katy Wrocławskie i 13:24 z Jedynką Ziębice). Rywale to jednak „wyższa półka” – odpowiednio druga i trzecia siła ligi.

GCKiS Kąty Wrocławskie – ŚKPR II Świdnica 31:24 (16:13)

ŚKPR: Karpiński – Markowski 8, Gołembiowski 6, Zelek 6, Szałęga 2, Gładysz 1, Siembab 1, Grzesiuk

Jedynka Ziębice – ŚKPR II Świdnica 24:13 (14:6)

ŚKPR: Karpiński – Gołembiowski 4, Siembab 3, Gładysz 2, Markowski 2, Szałęga 2, Kaczmarek, Grzesiuk

Chłopcy

Do niedzielnego spotkania Chrobry Głogów legitymował się bilansem kompletu trzynastu zwycięstw. Młodzi głogowianie byli oczywiście faworytem spotkania z szóstym w tabeli zespołem trenera Ryszarda Pietrzykowskiego, ale nasze Szare Wilczki już wielokrotnie udowadniały, że drzemie w nich duży potencjał. Po kapitalnym występie świdniczanie zremisowali 23:23. Remis był szczęśliwy dla lidera, bowiem to ŚKPR prowadził przez całe spotkanie. Momentami przewaga wynosiła nawet pięć goli. Pozostał mały niedosyt, że nie udało się wygrać, ale dla trenera najważniejszy był styl gry drużyny. – Gdyby tak grali przez cały sezon na pewno bylibyśmy w pierwszej dwójce i awansowali do mistrzostw Polski – uważa trener Pietrzkowski.

 ŚKPR Świdnica – Chrobry Głogów 23:23 (15:11)

ŚKPR: Karpiński, Mirga – Gołembiowski 7, Szporko 4, Zelek 3, Barcik 3, Kaczmarek 2, Kieruńczak 2, Supran 1, Stadnik 1, Majczak, Miśkiewicz, Krawczyk

/ŚKPR Świdnica/

Poprzedni artykułŚcigają uczniów na przerwach
Następny artykułPomogą zaplanować karierę