Strona główna Polityka Struktury PO na Dolnym Śląsku rozwiązane

Struktury PO na Dolnym Śląsku rozwiązane

2

Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej podjął decyzję o rozwiązaniu struktur partii na Dolnym Śląsku. Funkcję szefa stracił Jacek Protasiewicz, a na komisarza zostały wybrany Bogdan Zdrojewski – informuje Radio Wrocław. Robert Jagła, reprezentujący powiatową PO w Świdnicy żałuje, że nie dało się osiągnąć kompromisu.

Jacek Protasiewicz

Jacek Protasiewicz nie jest już szefem zarządu regionu PO na Dolnym Śląsku.

Współpraca Grzegorza Schetyny, obecnego przewodniczącego partii, z Jackiem Protasiewiczem od dawna nie była możliwa.  – Miałem nadzieję, że jednak uda się znaleźć porozumienie. Jest to jednak wizja nowego szefa i to Grzegorz Schetyna nadsawia głowę za to, co się dzieje – komentuje dla Swidnica24.pl Robert Jagła i dodaje, że PO w powiecie będzie funkcjonowała normalnie. W Świdnicy po rozwiązaniu kół miejskich nie udało się zarejestrować nowego. – Jest koło tymczasowe i jego rejestrację zgłosimy natychmiast do komisarza – zapowiada Jagła.

Decyzję o rozwiązaniu struktur poprzedził zarządzony przez Grzegorza Schetynę audyt. Jego wyniki były złe. Bogdan Zdrojewski zapowiedział opracowanie diagnozy partii w regionie do czerwca.

/asz/

 

Poprzedni artykułZłodziejska dziupla w pustostanie
Następny artykułZnamy najlepszych sportowców 2015 roku [LISTA LAUREATÓW]