Strona główna 112 Specjalista zatrzymany

Specjalista zatrzymany

3

Nawet w świecie przestępczym następuje coraz szybsza specjalizacja, nie ma już miejsca na zwykłych kieszonkowców czy włamywaczy.

policja4

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzewanego o włamania do zakładów stolarskich w miejscowościach Marcinowice i Wiry w powiecie świdnickim, do jakich doszło w lutym 2016r.

Sprawca włamywał się do pomieszczeń zakładów po uprzednim wyważeniu drzwi wejściowych lub wyłamaniu wkładki zamka w drzwiach. Po pokonaniu zabezpieczeń dostawał się do wnętrza i zabierał elektronarzędzia, maszyny i narzędzia stolarskie, by następnie łupy sprzedawać. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia. Łączne straty w tej sprawie szacuje się na kwotę ponad 10 tysięcy złotych, na szkodę dwóch różnych pokrzywdzonych.

44-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze udowodnili mu dwa włamania, jednak policjanci podejrzewają, że ta liczba jest większa, dlatego nadal trwają ustalenia w tej sprawie – informuje oficer prasowy KPP w Świdnicy pdkom. Agata Oleśkiewicz.

Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/opr.red/

Poprzedni artykułFajne wagary z technologią i pasją
Następny artykułSzachowe zmagania w Żarowie