Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR przegrał po walce

ŚKPR przegrał po walce

0

Szczypiorniści ŚKPR-u Świdnica nie sprostali we własnej hali ekipie KS-u Meble Wójcik Elbląg. Podopieczni trenera Konrada Schneidera wysoko zawiesili poprzeczkę rywalom, ale ostatecznie punkty pojechały na drugi koniec Polski. Szare Wilki przegrały w meczu 18. kolejki I ligi 25:31 i mają niewielkie szanse na uchronienie się przed degradacją do II ligi.

14

Początek rewanżowego pojedynku należał do szczypiornistów z Elbląga, którzy szybko odskoczyli na 4:1. Sygnał do odrabiania strat dał bardzo dobrze dysponowany w bramce Tomasz Wasilewicz. Jego udane interwencje napędzały kolegów z pola. ŚKPR rzucił cztery gole z rzędu i w 11. minucie objął prowadzenie 5:4. Potem trwała walka cios za cios. Meble odskakiwały, ale świdniczanie ambitni gonili. W 22. minucie było 11:10 dla gości. W ostatnich minutach przed przerwą gracze ŚKPR złapali dwie kary i nieco stracili dystans. Po trzydziestu minutach było 17:13 dla Mebli. Drugą cześć dwoma trafieniami z rzędu rozpoczął Kamil Rogaczewski, a po celnym rzucie Dmytro Bruya w 36. minucie było już tylko 17:18. Świdniczanie ustępowali rywalom umiejętnościami i warunkami fizycznymi, ale walczyli z dużą determinacją. W ostatni kwadrans faworyt z Żuław Wiślanych wchodził przy stanie 21:19 i absolutnie nie mógł być pewny ostatecznego triumfu. Sensacji jednak nie było, bo ciążącą na nich presję wytrzymał doskonale. Dobra gra w defensywie poparta szerokim wachlarzem rozwiązań w ataku pozwoliła w końcu uspokoić emocje i zapewnić sobie wygraną 31:25.

ŚKPR Świdnica – Meble Wójcik Elbląg 25:31 (13:17)

ŚKPR: Wasilewicz, Olichwer, Bajkiewicz – K. Rogaczewski 7, D. Kijek 5, Bruy 4, Grochowski 4, Makowiejew 3, Yefimenko 2, Piędziak, Bieżyński, Jarząbek, Dziwiński, P. Rogaczewski

Meble Wójcik: Głębocki, Fiodor, Ram – Piotr Adamczak 6, Malczewski 5, Szopa 5, Kupiec 5, Sierpina 3, Olszewski 3, Tórz 3, Spychalski 1, Dorsz, Paweł Adamczak, Malandy, Nowakowski