Strona główna Sport Siatkówka Siatkarki MKS-u coraz bliżej półfinału Mistrzostw Polski

Siatkarki MKS-u coraz bliżej półfinału Mistrzostw Polski

0

Świetnie prezentują się jak do tej pory siatkarki MKS-u Świdnica walczące w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w kategorii kadetek. Podopieczne Magdaleny Sadowskiej odniosły już dwa zwycięstwa pokonując niezwykle silnego Energetyka Poznań i NTSK Nysę.

kadetki-male

Kadetki idą jak burza. Wczoraj pokonały 3:1 drużynę KS Energetyk Poznań, a dziś ograły 3:0 zawodniczki z Nysy. Pomimo odniesionej kontuzji w pierwszym meczu przez naszą libero Wiktorię Gałązkę, dziewczęta nie poddały się. Za nią na boisko weszła Martyna Wierzbicka, która godnie zastąpiła swoją koleżankę. Bardzo dobrą zmianę dała też Angelika Rutowicz.Wszystkie zawodniczki wykazały bardzo dobre przygotowanie sportowe. Liderki zespołu Julita Rafałko, Kinga Szarawarska i Agata Nowak pokazały bardzo dobrą dyspozycję i gotowość do gry – komentuje prezes MKS-u Grażyna Działowska.

Świdniczanki zajęły pierwszą lokatę w podgrupie A i rozegrają jeszcze dwa spotkania w grupie finałowej, których stawką będzie awans do półfinału mistrzostw kraju. Przepustkę na kolejny szczebel uzyskają dwie najlepsze ekipy rywalizujące w czterozespołowej grupie. Trzecie drużyny z podgrupy A i B zagrają natomiast o miejsca 5-6.

Podgrupa A
Energetyk Poznań – MKS Świdnica 1:3 (25:22, 20:25, 22:25, 14:25)
MKS Świdnica – NTSK Nysa 3:0
NTSK Nysa – Energetyk Poznań

Podgrupa B
Jedynka Kluczbork – BKS Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 19:25, 13:25)
BKS Bielsko-Biała – Abis Łódź
Abis Łódź – Jedynka Kluczbork

Poprzedni artykułGminne zmagania z ortografią
Następny artykułW Świdnicy powalczą najlepsi z najlepszych!