Strona główna Kultura Rosarium w Galerii Fotografii

Rosarium w Galerii Fotografii

0

Róże są obiektem, instrumentem. W obiektywie Erazma Felcyna niczym nie przypominają słodkich kwiatów z kiczowatych pocztówek. Wystawę niecodziennych fotografii z cyklu „Rosarium” będzie można oglądać w świdnickiej Galerii Fotografii. Wernisaż wystawy zaplanowano na 12 marca o godzinie 18.00.

Rosarium (5)

– Róże Felcyna są inne od całej reszty róż, które kiedykolwiek widziałem – one mówią. Mówią o: płynności, ruchu, przemijaniu, przekształcaniu się, przepoczwarzaniu, swoistej „reinkarnacji” – opowiadają o tworzeniu nowego bytu jeszcze piękniejszego i bardziej wyrafinowanego niż jego standardowy, ogólnie znany pierwowzór od którego się wywodzą – pisze o Rosarium prof. Jacek Ojrzanowski, dyrektor Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Rosarium (4)
Erazm Wojciech Felcyn, mieszkaniec Gdańska, urodził się 7.03.1946 r. w Bydgoszczy. Po studiach na Politechnice Gdańskiej (1964-1970) podjął pracę w macierzystej uczelni, gdzie w 1981 r. uzyskał stopień doktora nauk chemicznych. Od 1983 r. jest prywatnym przedsiębiorcą. Współwłaściciel i członek zarządu założonej w 1989 r. firmy CREON, która się specjalizuje w wentylacji, klimatyzacji i ogrzewaniu powietrznym.
W latach 1964 – 68 fotoreporter, a następnie redaktor naczelny Ilustrowanego Magazynu Studentów PG „Kronika Studencka”. Współzałożyciel studenckich grup fotograficznych HOMO i ŻAK. Członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego (1970 – 76). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, od 2005 r.
Zadebiutował w 1965 r. indywidualną wystawą „Na szlaku” w jednym z klubów studenckich Gdańska. W następnych latach wziął udział w licznych konkursach i wystawach w kraju i na świecie (m.in. Australia, Wielka Brytania, Niemcy, Hong-Kong, Brazylia i Austria), zdobywając szereg medali i prestiżowych wyróżnień.

Rosarium (2)

Poprzedni artykułMaszyna wodna świdnickiej gimnazjalistki
Następny artykułSzpilki na Dzień Kobiet