Strona główna Bez kategorii Radni i posłowie na wspólnych dyżurach

Radni i posłowie na wspólnych dyżurach

3

Zostawiają na boku poglądy polityczne. Może nie wszyscy, ale kilku chętnych już jest. Pierwsi świdniccy radni przystąpili do projektu wspólnych dyżurów z posłami i senatorem. Parlametarzyści ponad podziałami się nie łączą i będą reprezentować tylko Platformę Obywatelską. 

posłowie i radni

Na pomysł wpadł związany z PO przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy Jan Dzięcielski. – Od kilku miesięcy prowadziłem rozmowy i namawiałem do takiej inicjatywy, a powodem są moje własne doświadczenia z dyżurów radnego. Często sprawy, z którymi zgałaszają się mieszkańcy, wykraczają poza moje kompetencje i warto, by w takiej sytuacji od razu pomocą mógł służyć parlamentarzysta – wyjaśnia przewodnczący. – Takim przykładem jest kwestia wysypiska na Zarzeczu – dodaje Janusz Solecki, radny związany z SLD. – To jest sprawa wspólna samorządu i parlamentu. Na pewno sprawy hochsztaplerów, którzy zwieźli tony odpadów, nie da się rozwiązać na poziomie gminy. Inaczej będzie, jeśli zaczniemy działać wspólnie,  jak partnerzy – wyjaśnia. Dodaje przy tym, że jego udział w dyżurach z posłami i senatorem PO nie oznaczają zmiany politycznej drużyny.

Na razie na udział w dyżurach zgodziło sie sześcioro radnych, ale nie ze wszystkimi jeszcze rozmawiałem – zastzrega Jan Dzięcielski. Dodaje, że to pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

Posłowie Tomasz Siemoniak, Katarzyna Mrzygłocka, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i senator Wiesław Kilian – to lista parlamenatrzystów, którzy wezmą udział w dyżurach z radnymi. Czy reprezentanci PO mają jednak jeszcze jakikolwiek wpływ na „załatwianie” spraw na szczeblu krajowym? – Wiele możemy zrobić, jesli chodzi o samorząd województwa. Na pewno podejmujemy także starania w sprawach, dotyczących wyzzsego szczebla. Zresztą zaufanie nie maleje. Wystarczy przyjść na obecne dyżury i zobaczyć, jak wiele osób zwraca się do nas z prośbą o pomoc – przekonuje Katarzyna Mrzygłocka.

Dyżury będą organizowane w biurze poselskim PO, Rynek 43 w Świdnicy w każdy poniedziałek począwszy od 4 kwietnia 2016. Tego dnia dyżurować będą od 15.00 do 16.00 poseł Tomasz Siemoniak i przewodniczący RM Jan Dzięcielski.

/asz/

Poprzedni artykułKantor Wrest triumfatorem „Ligi Mistrzów”
Następny artykułPółfinały Mistrzostw Polski bez Dekorii Świdnica