Strona główna Bez kategorii Pożegnali komendanta

Pożegnali komendanta [FOTO]

3

Zmiana warty w świdnickiej Komendzie Powiatowej Policji. Po 9 latach szefowania jednostce odszedł inspektor Krzysztof Niziołek. Jak już informowaliśmy, został awansowany na zastępcę komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu. Obowiązki komendanta powiatowego pełni od dziś mł. inspektor Janusz Cygal.

policja 8

Starałem się „ogarnąć” najważniejsze obszary – podsumował swoją wieloletnią pracę inspektor Niziołek. Jak podkreślał, zależało mu na poprawie bezpieczeństwa, wizerunku świdnickich policjantów i warunków pracy. To za jego kadencji komenda powiatowa przeszła gruntowny remont. Ustępujący komendant dziękował za dobrą współpracę wszystkim samorządom. W uroczystości uczestniczyli  starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, a także przedstawiciele władz Świdnicy, gminy Świdnica i gminy Strzegom. Obecni byli naczelnicy wydziałów i komendanci komisariatów, a także prokurator rejonowa Urszula Zawada.

Już w roli zastępcy komendanta wojewódzkiego inspektor Niziołek powierzył obowiązki komendanta powiatowego dotychczasowemu zastępcy mł. inspektorowi Januszowi Cygalowi. – Przede wszystkim dziękuję za wspaniałą załogę – mówił nowy komendant i zadeklarował podejmowanie starań, by świdnicka policja była jeszcze bardziej skuteczna. Obowiązki zastępcy komendanta powierzono nadkomisarzowi Andrzejowi Dobiesowi.

Podczas uroczystości za lata współpracy podziękował komendantowi Niziołkowi i wszystkim funkcjonariuszom ks. infułat Kazimierz Jandziszak, który pełnił funkcję kapelana KPP w Świdnicy.

Zastępca komendanta wojewódzkiego Krzysztof Niziołek jest policjantem od 1990 roku. Po skończeniu Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie trafił do Świdnicy. Jest także absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego..Pełnił funkcje komendanta komisariatu w Świebodzicach, zastępcy komendanta powiatowego w Świdnicy, a od 13 listopada 2007 komendanta powiatowego w Świdnicy. Krzysztof Niziołek ma 46 lat, jest ojcem trzech córek.

/asz/

Poprzedni artykułZwycięstwo faworyta
Następny artykułWalczą o trzeci z rzędu Puchar Polski