Strona główna Kultura Poezja familijna

Poezja familijna

0

Na uznanym już przez świdnicką publiczność Salonie Poezji wiersze dla dzieci goszczą rzadko. Tym razem program pomyślany został tak, by to dzieci przyprowadziły swoich rodziców.

Juliusz Chrząstowski (3)
Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na familijny Salon Poezji. Dwójka aktorów Teatru Starego z Krakowa wprowadzi widzów śpiewem i recytacją z towarzyszeniem fortepianu w świat wierszy Ludwika Jerzego Kerna.

Zmarły na początku obecnej dekady poeta starszym widzom powinien być znany z łamów tygodnika „Przekrój” a wszystkim z bajek i wierszy takich jak choćby „Ferdynand Wspaniały” czy „Proszę Słonia”. Do polskich salonów poezji wprowadzał go sam mistrz Konstanty Ildefons Gałczyński.

Na deskach świdnickiego teatru zobaczymy aktorkę teatralną i filmową Beatę Paluch, która grała pod reżyserskim okiem Wajdy czy Kutza i regularnie występuje na scenie Piwnicy Pod Baranami. Jej partnerem będzie Juliusz Chrząstowski znany z ról teatralnych w Sprawie Gorgonowej, Trylogii czy innych hitach Teatru Starego, a w Świdnicy znany najbardziej jako animator życia teatralnego.

Salon Poezji dla dzieci i dorosłych zaprasza w niedzielę 13 marca o godzinie 17.00

/opr.red/

Poprzedni artykułSzkolenie młodych piłkarzy jest najważniejsze [WYWIAD]
Następny artykułProkuratura stawia zarzuty niegospodarności