Strona główna Bez kategorii Najlepsze palmy roku

Najlepsze palmy roku

0

Rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą palmę organizowany od lat przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Zwyciężyła tradycja i kunszt w wykonaniu pań z Lutomi.

Konkurs na palmę - 17.03 (25)
Na konkurs zgłoszonych zostało łącznie 29 palm w dwóch kategoriach: palma duża – powyżej 150 cm, oraz palma mała – do 50 cm. Jury w składzie: Kazimiera Momot- przewodnicząca, pomysłodawczyni konkursu, Wanda Szwegler – Młodzieżowy Dom Kultury, Robert Kukla – Świdnicki Ośrodek Kultury postanowiło przyznać następujące nagrody:

w kategorii Palmy duże:
I miejsce i 200 złotych dla Zespołu „Kądziołeczka”
II miejsce i 150 złotych dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Z Upośledzeniem Umysłowym koło w Świdnicy
III miejsce i 100 złotych dla Gimnazjum nr 2 w Świdnicy, opiekun Agata Czarnecka
Wyróżnienie i 50 złotych dla Przedszkola nr 6 w Świdnicy, opiekun Lidia Bojnowska

w kategorii Palmy małe:
I miejsce i 100 złotych dla Przedszkola Społecznego Akademia Przedszkolaka
II miejsce i 50 złotych dla Przedszkola Miejskiego nr 4, grupa Kangurki

Nagrody wręczała Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, co nadało uroczystości ogłoszenia wyników konkursu szczególnej rangi.

Laureat tegorocznej głównej nagrody, to kobiecy zespół śpiewaczy z Lutomi, który wraz z towarzyszącą mu kapelą działa nieprzerwanie od 1984 roku. Przewinęło się przez niego przez wszystkie lata istnienia 25 pań, którym nieustannie przyświeca hasło ocalenia od zapomnienia kultury i tradycji ludowej. Znany jest z występów na licznych festiwalach, występów i nagrań dla Polskiego Radia Wrocław.

Palmy będziemy mogli zobaczyć w barwnym korowodzie, który jak co roku przejdzie z Rynku do świdnickiej Katedry i weźmie udział w liturgii Niedzieli Palmowej.

/opr.red/

Poprzedni artykułWipler z ostrą krytyką w Świdnicy
Następny artykułZwycięskie gimnazjum