Strona główna 112 Musiał być pierwszy!

Musiał być pierwszy! [VIDEO]

18

Być może decyzję o zmianie kierunku jazdy podjął  w ostatniej chwili, być może koniecznie chciał być sprytniejszy od reszty. Powody nie są ważne. – Doszło do złamania przepisów  – mówi Mariusz Smok, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KPP w Świdnicy.

samochód

Film pokazujący wyczyn kierowcy Volkswagena na skrzyżowaniu ulic Zamehofa i Sikorskiego w Świdnicy zarejestrował czytelnik Swidnica24.pl. – Zarejestrowane zdarzenie nie jest tylko niekulturalnym zachowaniem ani nie da się go wytłumaczyć zagapieniem. Kierowca poełnił wykroczenie niestosując się do znaku poziomego, który nakazuje jazdę na wprost. Powinien pojechać dalej wcześniej wybranym pasem i nawrócić w dozwolonym miejscu – tłumaczy aspirant sztabowy Mariusz Smok.

Kierowca zostanie ukarany mandatem w wysokości 250 zł i 5 punktami karnymi. – Film wyraźnie pokazuje rejestrację samochodu, więc nie będzie problemu z dotarciem do właściciela. Sprawie już nadaliśmy bieg – mówi zastępca naczelnika.

Policja sama zachęca do reagowania na podobne zdarzenia. Na stronach formacji powstała specjalna zakładka „Stop agressji drogowej”:

Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie województwa dolnośląskiego – POWIADOM NAS !!!

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu uruchomiła specjalną skrzynkę poczty elektronicznej:

[email protected]

na którą można przesyłać linki, filmy lub zdjęcia zawierające rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego, a także przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego

W celu skutecznego ścigania sprawców naruszeń w ruchu drogowym z materiałem należy przesłać następujące informacje:

  •     data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
  •     dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
  •     dane zgłaszającego: imię I nazwisko, adres do korespondencji, telefon kontaktowy.

Jeżeli nie potrafisz przesłać pliku z uwagi na jego rozmiar, który przekracza limit serwera – przekaż materiał w najbliższej jednostce policji.

/asz/

Poprzedni artykułNie żałowali krwi
Następny artykułKoniec ślizgów na świdnickim lodowisku