Strona główna Wydarzenia Świdnica Matematyczny maraton w Gimnazjum nr 4

Matematyczny maraton w Gimnazjum nr 4

0

Już po raz piąty świdnickie Gimnazjum nr 4 zaprosiło uzdolnionych uczniów do rozwiązywania łamigłówek. W matematycznym maratonie uczestniczyło 28 uczniów ze wszystkich świdnickich gimnazjów i szkół podstawowych. Była to już piąta, jubileuszowa edycja konkursu. Przez pierwsze trzy lata rywalizowały za sobą tylko gimnazja, w poprzednim roku do Maratonu zostały zaproszone również szkoły podstawowe.

DSC_5279
Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej z nich uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wielokrotnego wyboru. Wyniki były bardzo wyrównane i wysokie, co świadczy o świetnych umiejętnościach matematycznych uczniów z naszego miasta. W drugiej części do rozwiązania były zagadki logiczne, z którymi młodzi matematycy również świetnie sobie poradzili. Trzecią część stanowiło zadanie praktyczne. Mając do dyspozycji słomki i plastelinę uczestnicy konkursu musieli zbudować szkielet dwóch brył, a na koniec napisać wesołą fraszkę lub żart związany z tą bryłą. Podczas ostatniej konkurencji ujawniły się niesamowite talenty – wszystkie wiersze były rewelacyjne.

Wyniki konkursu były bardzo wyrównane, do końca nie było wiadomo komu uda się wygrać. Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria Szkoły Podstawowe:
I miejsce – drużyna z SP 6 w składzie Michał Bortkiewicz i Tomasz Sierzputowski,
II miejsce – drużyna z SP 8 w składzie Jan Koczut i Norbert Majewski,
III miejsce – drużyna z SP 1 w składzie Hanna Karwowska i Helena Szmajduch.
Warto zaznaczyć, że drużyna z SP 1 wywalczyła swoje miejsce dopiero po dogrywce, pokonując niewielką różnicą punktów drużynę z Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej.
Kategoria Gimnazja:
I miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 4 w składzie Bartosz Sierzputowski i Jakub Dudziak,
II miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 1 w składzie Kinga Kępa i Konrad Sosnowski,
III miejsce – drużyna z Katolickiego Niepublicznego Gimnazjum w składzie Aleksandra Kośna i Natalia Męczywór.

Zwycięskie drużyny odebrały z rąk dyrektora wydziału edukacji, Tadeusza Niedzielskiego oraz dyrektora Gimnazjum nr 4 –  Tomasza Całki, przechodnie puchary oraz nagrody, które ufundował Urząd Miasta. O słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników zadbali uczniowie klasy 2D i organizatorki konkursu –  Beata Król i Magdalena Noceń.

/inf. i zdjęcia Gimnazjum nr 4/

Poprzedni artykułŚlubowali nowi policjanci
Następny artykułPiękne i zapomniane tradycje na scenie