Strona główna Bez kategorii Komunardów do remontu

Komunardów do remontu

6

Od wymiany instalacji wodociągowej rozpoczną się w najbliższy poniedziałek prace na ulicy Komunardów w Świdnicy. Do końca maja ulica (od Muzealnej do przejazdu kolejowego) zyska nową nawierzchnię.

komunardow (6)

21 marca rozpoczynają się prace instalacyjne na odcinku od ul.Muzealnej do przejazdu kolejowego, związane z wymianą sieci wodociągowej. Inwestorem jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Metoda, którą będą wykonywane te prace wymaga wykonania wykopów w kluczowych miejscach sieci wodociągowej i przeciągnięcia między nimi nowych rur wodociągowych (polietylenowych), które zastąpią stare, żeliwne. Ta część robót bedzie kosztowała 75 tysięcy złotych. Koszt poryje ŚPWiK.

Modernizacja sieci wodociągowej spowoduje utrudnienia w ruchu. Na skrzyżowaniach oraz w miejscach przepięć przyłączy wodociągowych będzie konieczność wykonania głębokich wykopów w jezdni i chodnikach. Spowoduje to miejscowe zawężenia jezdni. Przy ul. Komunardów nie będzie można parkować. Prace potrwają około miesiąca.

komunardow (5)

Po tym czasie rozpoczną się prace drogowe związane z wymianą warstwy ścieralnej na tym odcinku drogi, budową wyspy segregacyjnej na skrzyżowaniu ulic Komunardów – Żeromskiego, wyniesionego przejścia dla pieszych przez ul.Ks.Bolka Świdnickiego oraz poprawą systemu odwodnienia i oświetlenia tego odcinka drogi. Prace drogowe potrwają około czterech tygodni. Tę część pokryją środki z budżetu miasta. Prace będą kosztowały 234 tysiące złotych.

/UM, opr. red./

Poprzedni artykuł„Jedynka” triumfuje w zawodach halówki
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR]