Czy zimą można marzyć o podróżach? Ależ na pewno! Zresztą to nie tylko mrzonki. Grupa uczniów łódzkiego Liceum Ogólnokształcącego im. Legii Nadwiślańskiej po prostu postanowiła udać się do Francji. Celem młodych wojażerów był oczywiście Paryż – stolica modernistycznej bohemy. Kto nie wiedział, jak napisać choćby ten krótki fragment nie miał szans w dyktandzie zorganizowanym po raz dwunasty przez Szkołę Podstawową w Pszennie.
Z tekstem, najeżonym trudnymi wyrazami, zmierzyło 28 uczniów z wszystkich gminnych placówek oświatowych. Ostatecznie tytuł mistrza ortografii w kategorii szkół podstawowych zdobył Emil Warmuza ze SP w Lutomi Dolnej, którego opiekunem na co dzień jest Tomasz Hrynacz.
II miejsce i tytuł wicemistrza ortografii jury konkursu przyznało Martynie Czerniec
ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym – opiekun Monika Janiszewska.
III miejsce przypadło w udziale Karolinie Gawrońskiej ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej – opiekun Lidia Głębocka.
Wyróżnienie otrzymał Arkadiusz Panka ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym – opiekun Monika Janiszewska.
W grupie wiekowej gimnazjum:
I miejsce i tytuł mistrza ortografii powędrował do Michała Phanhausera z Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym – opiekun Dorota Grzeszczuk.
II miejsce i tytuł wicemistrza ortografii przypadł w udziale Natalii Adamczewskiej
z Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym – opiekun Dorota Grzeszczuk.
III miejsce dla Nicole Ochockiej z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie – opiekun Agnieszka Gablewska.
Wyróżnienie dla: Julia Waszkiewicz z Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym opiekun Dorota Grzeszczuk.
Większość laureatów twierdzi, że swoje umiejętności zawdzięcza czytaniu książek. A wszyscy są zgodni, że ortografii można się nauczyć.
/opr.red/
zdjęcia z Urzędu Gminy w Świdnicy