Strona główna Bez kategorii Gdzie po prawko?

Gdzie po prawko? [RANKING SZKÓŁ JAZDY]

6

Jakość szkolenia mierzona statystyką zdawalności jest najlepszym kryterium wyboru ośrodka szkolenia kierowców, popularnie zwanego szkołą jazdy.

WORD12

Na terenie powiatu świdnickiego do rejestru takich ośrodków wpisanych jest 37 z czego 7 zawiesiło działalność. Różnią się między sobą oferowanym kursantom parkiem samochodowym, komfortem prowadzonych zajęć teoretycznych i oczywiście ceną za kurs. Ta waha się od 1400 do 1500 złotych ale nie zawsze ta najwyższa oznacza największą szansę na uzyskanie upragnionego prawa jazdy.

Mieszkańcy powiatu świdnickiego w 2015 roku uzyskali niemal 2000 uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Było to wynikiem zdanego egzaminu teoretycznego i praktycznego: do każdego z nich podchodziło około 5,5 tysiąca osób.

Starostwo Powiatowe w Świdnicy wraz z wałbrzyskim WODR podsumowało wyniki szkolenia w powiatowych szkołach jazdy w minionym roku. W pierwszej piątce szkół o najlepszej zdawalności w pierwszym pólroczu 2015 znalazły się: OSK L1, OSK Kursant, OSK Driver, OSK Zdanek i OSK Mikar. W drugim półroczu w czołówce utrzymał się OSK Driver, OSK Zdanek, OSK Kursant a dołączyli do nich OSK Ekspert Bis oraz OSK Mechanik. Całe zestawienie kursantów zdających w WODR Wałbrzych – to zdecydowana większość mieszkańców powiatu świdnickiego poddających się egzaminowi – można zobaczyć tutaj.

/opr.red/

Poprzedni artykułTragedia pod Strzegomiem
Następny artykułDaniec na Dzień Kobiet