Strona główna Bez kategorii Doda, Video i Coma na Dniach Świdnicy

Doda, Video i Coma na Dniach Świdnicy

5

Wiadomo już, jakie gwiazdy wystapią na tegorocznych Dniach Świdnicy. Święto miasta tym razem na początku czerwca.

Dni Strzegomia fot Marcin Kudas_7

Zdjęcie Marcin Kudas

Na tegoroczne Dni Świdnicy miasto zaprasza od 3 do 5 czerwca. Podobnie jak rok temu, impreza zagości w dwóch miejscach – na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w Rynku. Oprócz Świdnickiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego w organizację obchodów dni miasta włączą się m.in. Młodzieżowy Dom Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Nadleśnictwo Świdnica i Stawy Milickie.

W piątek, 3 czerwca obchody Dni Świdnicy zainauguruje „Gryfiada”, organizowana od kilku lat przez Młodzieżowy Dom Kultury. Następnie zaprezentują się świdnickie zespoły taneczne i muzyczne. Wieczorem zapraszamy na koncerty, które odbędą się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W sobotę, 4 czerwca w imieniu Nadleśnictwa i Stawów Milickich zapraszamy do Rynku, na Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego. Przygotowanych będzie wiele stoisk edukacyjnych, degustacje oraz prezentacje nadleśnictw. Wszystko uświetnią występy świdnickich grup tanecznych i wokalnych. Wieczorem odbędą się kolejne koncerty na terenie ŚOSIR.

W niedzielę, 5 czerwca imprezy będą miały miejsce już tylko na stadionie przy ulicy Śląskiej. Część koncertowa w tym roku zostanie zrealizowana pod hasłem „Letnia Scena Eski – Dni Świdnicy”, gdyż głównym patronem medialnym wydarzenia jest stacja radiowa Eska. Zespoły, które zagrają przez trzy dni obchodów zostały wybrane nieprzypadkowo – wskazali je mieszkańcy Świdnicy w internetowej sondzie. W piątek, 3 czerwca zagra zespół Video, w sobotę zobaczymy na scenie Najlepszy Przekaz w Mieście oraz Comę, a gwiazdą niedzielnego koncertu będzie Doda.
Przez cały czas trwania obchodów dni miasta, na uczestników czekać będą stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko. – Zapraszam wszystkich do spędzenia pierwszego weekendu czerwca na wspólnej zabawie. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo ważne jest to, że na scenie, przed gwiazdami, wystąpią świdniczanie. Przy okazji święta miasta chcemy również promować naszych lokalnych artystów – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Poprzedni artykułWypadek motorowerzysty
Następny artykułTradycje Stołu Wielkanocnego już za kilka dni!