Strona główna Wydarzenia Strzegom Będą mieli targowisko

Będą mieli targowisko

0

Władze Strzegomia planują uruchomienie targowiska, na którym strzegomscy rolnicy oraz działkowcy mogliby handlować płodami rolnymi. Do tej pory takiego miejsca w Strzegomiu nie było – informuje Małgorzata Kus-Pożoga z UM w Strzegomiu.

DSC_2788

Targowisko będzie mieścić się przy ulicy Paderewskiego  na terenie dobrze znanego mieszkańcom Zielonego Rynku.  – Zależy nam, aby stworzyć miejsce, gdzie strzegomianie mogliby sprzedawać wyprodukowane przez siebie towary, takie jak na przykład wyhodowane w sadach i ogrodach warzywa i owoce, czy mięso zwierząt pochodzących z hodowli – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Wytwory pracy rolników i działkowców będą sprzedawane na stylizowanych drewnianych straganach. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w sprawie opłaty targowej na terenie gminy Strzegom, za sprzedaż artykułów spożywczych i płodów rolnych będzie pobierana opłata w wysokości 1,30 zł za 1m² zajętej powierzchni.  – Świetna inicjatywa. To taki powrót do starych dobrych czasów, kiedy rolnicy sprzedawali swoje wyroby. Ja sama z chęcią bym z takiej możliwości skorzystała i jeszcze będę zachęcała mieszkańców swojej wsi, żeby spróbowali sił w handlu – mówi Teresa Stopa, sołtys wsi Międzyrzecze.

Poprzedni artykułŚcieżka, której nie ma
Następny artykułKilkadziesiąt mandatów dla pieszych i kierowców