Strona główna Bez kategorii Poznać, zrozumieć, zaakceptować autyzm

Poznać, zrozumieć, zaakceptować autyzm

0

2 kwietnia to Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie – ustanowiony przez ONZ dla nadania odpowiedniej rangi autyzmowi. To zaburzenie uznawane jest za jeden z największych problemów zdrowotnych współczesnej ludzkości. Szkoła Podstawowa nr 1 i Przedszkole „Słoneczko” włączają się do swiatowych działań na rzecz chorych z autyzmem.

autyzm

Tego dnia na całym  organizowana będzie akcja „zaświeć się na niebiesko, mająca oswajać, przybliżać i pozwalać zrozumieć problemy ludzi dotkniętych autyzmem. W Świdnicy także przygotowano kilka działań.

W czwartek 31 marca w godzinach 16.00-19.00 w SP 1 zostaną przeprowadzone Warsztaty Świadomego Rodzicielstwa dla rodziców dzieci z autyzmem. W czasie warsztatów dzieci będą miały zapewnioną opiekę nauczycieli.

1 kwietnia w godzinach od 11.00 – 15.00  w przedszkolu „Słoneczko” rodzice, którzy są zaniepokojeni rozwojem lub niektórymi zachowaniami swojego dziecka będą mogli wziąć udział w konsultacjach ze specjalistami.

1 kwietnia przed Szkołą Podstawową nr 1 im. Galla Anonima o 10.00 odbędzie się parada, podczas której będą rozdawane niebieskie kwiaty i ulotki. Podobnie dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” w tym dniu na pewno będą miały przy sobie niebieskie przedmioty.

Nie zabraknie też pogadanek edukacyjnych, lekcji wychowawczych, pokazów filmów, ulotek i gazetek informacyjnych, które będą miały na celu uświadomienie z jakimi problemami muszą na co dzień radzić sobie osoby z objawami ze spektrum autyzmu.

Organizatorzy stoją na stanowisku, że większa społeczna świadomość na temat autyzmu sprawi, że osobom dotkniętym tym zaburzeniem oraz ich rodzinom będzie łatwiej z nami żyć.

/opr.red/

Poprzedni artykułNadciąga rajdowe święto w Świdnicy! [VIDEO]
Następny artykułNikt nie chce stacji wzmacniakowej [FOTO/VIDEO]