Strona główna Bez kategorii Zmiany w świdnickim PCK

Zmiany w świdnickim PCK

0

Po 15 latach z funkcji prezesa oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Świdnicy zrezygnował Henryk Rataj. Organizacji szefuje obecnie Mariola Makarska-Janicka, a sekretarzem pozostał Krystian Werecki. Henryk Rataj jest wiceprezesem. Wyborom towarzyszyło podsumowanie działań podjętych w ubiegłym roku.

Czerwony Krzyż

Od lewej Krystian Werecki, Mariola Makarska-Janicka, Henryk Rataj

20 akcji edukacyjnych z zakresu pierwszej pomocy, w których udział wzięło 4 275 uczniów,  Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, w których uczestniczyło 537 osób,  zawody z pierwszej pomocy dla gimnazjów z udziałem 302 uczniów, szkolenia i kursy z pierwszej pomocy dla 1 241 osób, wyjazdy szkoleniowe dla 70 uczniów – to bilans działań podejmowanych dla propagowania idei pierwszej pomocy. Ale PCK to także akcje prozdrowotne i zbiórki na cele dobroczynne, z których udało się zebrać prawie 30 tysięcy złotych. Pieniądze były przeznaczane na dożywianie dzieci i paczki świąteczne.
Przy PCK działają także trzy Kluby Honorowych Dawców Krwi (w Świdnicy, Żarowie i w świdnickiej Straży Pożarnej). Członkowie oddali w sumie 905,247 litrów krwi.
/opr. red./
Poprzedni artykułOdznaczeni za bohaterstwo
Następny artykułUrzędniczki uratowały klienta