Strona główna Sport Inne Zdolni bokserzy z gminy Świdnica

Zdolni bokserzy z gminy Świdnica

0

Na swoim koncie mają już międzynarodowe i ogólnopolskie sukcesy w boksie. Na co dzień są zawodnikami Klubu Boks Polonia Świdnica i trenują w hali sportowej w Witoszowie Dolnym. Mowa o czterech młodych gimnazjalistach z Witoszowa Dolnego: Kamilu Guźlińskim, Miłoszu Skrzypczaku, Eryku Skirgajłło oraz Rafale Radwańskim.

boks

Boks wiele nas nauczył. Opanowanie, wiara w siebie i we własne możliwości oraz to, że nie ma barier których nie można pokonać. Trzeba chcieć walczyć i mieć zacięcie, a reszta to ciężka praca i wkład trenera – mówią młodzi pięściarze. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu w hali sportowej w Witoszowie Dolnym, dodatkowo dochodzą sparingi. Oprócz tego jeżdżą na rowerach, biegają, chodzą na basen oraz korzystają z siłowni dostępnej w hali sportowej. – To naprawdę dobry obiekt, który pomaga nam w rozwijaniu naszych sportowych talentów i pasji. Tutaj mamy wszystko co jest nam potrzebne do naszych treningów – wyznają pięściarze. Bardzo dużą rolę w kształtowaniu charakterów młodych zawodników odgrywa trener Władysław Wołosz. Duży wpływ na młodych sportowców ma także najbliższa rodzina, chociaż babcie na początku były negatywnie nastawione do „boksowania wnuczków”. – Szkoła oraz nauczyciele bardzo nas wspierają, wiedzą kiedy mamy zawody i nas dopingują – dodają zgodnie Kamil, Miłosz, Eryk i Rafał.

W ciągu ostatnich dwóch lat uczniowie gimnazjum mają już znaczące sukcesy zdobyte podczas XV Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika oraz w trakcie Mistrzostw Polski Młodzików.

Eryk Skirgajłło:
– 1. miejsce w XV Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rybniku
– 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły

Kamil Guźliński

– 1. miejsce w XV Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rybniku
– 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików im. Pawła Szydły

Miłosz Skrzypczak

– 3. miejsce w XV Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rybniku

Rafał Radwański
– 2. miejsce IX Międzynarodowy Turniej Bokserski w Świdnicy

Poprzedni artykułList do ministra o ratunek dla katedry
Następny artykułPożegnanie z kapeluszami