Strona główna 112 Wpadła przy próbie wyłudzenia „na wnuczkę”

Wpadła przy próbie wyłudzenia „na wnuczkę”

3

Rozsądek i opanowanie mieszkanki Świdnicy pozwoliły złapać na gorącym uczynku wrocławiankę, która metodą na wnuczka wyłudzała od starszych ludzi pieniądze. 37-latka ma na koncie co najmniej 2 udane oszustwa w Wałbrzychu. Wpadła w zasadzce przygotowanej przez policjantów wspólnie ze świdnicką seniorką.

policja5

75-letnia świdniczanka 16 lutego odebrała telefon od kobiety, która podała się za jej córkę. Opowiadała o dramatycznym wypadku, którego była sprawczynią i błagała „matkę” o pomoc w zapłaceniu 38 tysięcy złotych kaucji. Starsza pani zgodziła się na przekazanie pieniędzy. Najpierw jednak zadzwoniła do bliskich i na policję, informując, że właśnie ktoś próbuje wyłudzić od niej znaczną sumę. Policjanci poprosili, by poszła na spotkanie z kobietą. Starsza pani miała przy sobie reklamówkę pełną pociętych gazet. Policjanci obserwowali miejsce spotkania i gdy tylko doszło do próby przejęcia reklamówki, zatrzymali oszustkę.

Okazało się, że to 37-letnia mieszkanka Wrocławia, która z metody na wnuczka uczyniła stałe źródło niezłych dochodów. – Ma na swoim koncie co najmniej cztery wyłudzenia na kwotę 130 tysięcy złotych. M.in. w październiku i listopadzie 2015 roku przekonała dwoje mieszkańców Wałbrzycha do przekazania jej w sumie 23 tysięcy złotych.

Wobec 37-latki prokurator zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zakaz wydania paszportu. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

/asz/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR]
Następny artykułPierwszy wyjazdowy sparing Polonii-Stali