Strona główna Bez kategorii Rockowa Truskawka już w kwietniu

Rockowa Truskawka już w kwietniu

0

Nie będzie koncertu w Parku Centralnym. Wskrzeszony kilka lat temu muzyczny przegląd Truskawka w tym roku zostanie zorganizowany wcześniej i w innym miejscu. Znane są już zespoły, które zaprezentują się przed świdnicka publicznością.

Rohele - foto

Zespół Rohele

6 zespołów zgłosiło się do tegorocznej edycji przeglądu Truskawka i wszystkie wystąpią w ramach finału, który wyjątkowo w tym roku odbędzie się 22 i 23 kwietnia w Klubie Bolko. Impreza wielokrotnie zmieniała termin i lokalizację, ale zawsze pozostawała najważniejszym wydarzeniem dla lokalnych zespołów i fanów muzyki niezależnej – przekonuje Bartosz Łabuda ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Nabór do Truskawki, podobnie jak przy 2 poprzednich edycjach, był prowadzony wśród zespołów z powiatu świdnickiego, dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego i jaworskiego. O 2000 zł powalczą w kwietniu następujący wykonawcy: Anty Klerykał (punk rock – Sokołowsko), Białe Drzewa (rock – Strzegom), Crash The Night (rock – Mieroszów), Rohele (grunge – Świdnica), Silentlive (alternatywa – Wałbrzych), Sufit (hard-core – Mieroszów)

Pierwszym potwierdzonym gościem specjalnym dwudniowego finału Truskawki będzie zespół Hańba. Planowane są też występy innych wykonawców oraz interesujące warsztaty.

Posłuchaj wszystkich konkursowych wykonawców tegorocznej Truskawki. Kliknij!