Strona główna Bez kategorii Rockowa Truskawka już w kwietniu

Rockowa Truskawka już w kwietniu

0

Nie będzie koncertu w Parku Centralnym. Wskrzeszony kilka lat temu muzyczny przegląd Truskawka w tym roku zostanie zorganizowany wcześniej i w innym miejscu. Znane są już zespoły, które zaprezentują się przed świdnicka publicznością.

Rohele - foto

Zespół Rohele

6 zespołów zgłosiło się do tegorocznej edycji przeglądu Truskawka i wszystkie wystąpią w ramach finału, który wyjątkowo w tym roku odbędzie się 22 i 23 kwietnia w Klubie Bolko. Impreza wielokrotnie zmieniała termin i lokalizację, ale zawsze pozostawała najważniejszym wydarzeniem dla lokalnych zespołów i fanów muzyki niezależnej – przekonuje Bartosz Łabuda ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Nabór do Truskawki, podobnie jak przy 2 poprzednich edycjach, był prowadzony wśród zespołów z powiatu świdnickiego, dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego i jaworskiego. O 2000 zł powalczą w kwietniu następujący wykonawcy: Anty Klerykał (punk rock – Sokołowsko), Białe Drzewa (rock – Strzegom), Crash The Night (rock – Mieroszów), Rohele (grunge – Świdnica), Silentlive (alternatywa – Wałbrzych), Sufit (hard-core – Mieroszów)

Pierwszym potwierdzonym gościem specjalnym dwudniowego finału Truskawki będzie zespół Hańba. Planowane są też występy innych wykonawców oraz interesujące warsztaty.

Posłuchaj wszystkich konkursowych wykonawców tegorocznej Truskawki. Kliknij!


Poprzedni artykułPotrącił pieszą na przejściu
Następny artykułHonorowi dawcy z nowym zarządem