Strona główna Bez kategorii Remont 35-tki w Świdnicy do końca października

Remont 35-tki w Świdnicy do końca października

1

Później niż początkowo zapowiadano, ale będzie. Wkrótce rozpocznie się pierwszy etap remontu drogi krajowej nr 35 od Pszenna do skrzyżowania z ulica Łukasińskiego w Świdnicy. Prace będą kosztowały 11,5 miliona złotych i potrwają do 31 października.

droga 35

Jak informowała w połowie ubiegłego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, remont 4-kilometrowego odcinka miał się zacząć pod koniec 2015. Zaszły jednak zmiany w terminach.

W 2015 roku wrocławski Oddział GDDKiA ogłosił przetarg  na remont dk  35 Świdnica-Pszenno wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu w wysokości nieco ponad 11,5 mln zł  złożyła firma Eurovia,   z którą 30 listopada 2015 r.  została podpisana umowa – informuje Joanna Borkowska z oddziału wrocławskiego GDDKiA. – Remont będzie polegał  na wymianie warstw bitumicznych nawierzchni na ponad 4 km odcinku między  miejscowościami  Świdnica a Pszenno, natomiast na niektórych odcinkach  zostanie wymieniona cała konstrukcja jezdni.  Dodatkowo remontem objęte zostaną m.in. zatoki autobusowe, chodniki i zjazdy. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy – pierwszy  zakłada opracowanie dokumentacji i wykonanie prac remontowych na 400 metrowym odcinku nawierzchni do 31 marca 2016 r.;  drugi  zaś opracowanie dokumentacji  i wykonanie prac remontowych na pozostałym odcinku  do  31 października tego roku.

/asz/

Poprzedni artykułStypendia na półrocze
Następny artykułCzas na sparingową grę z Orłem