Strona główna 112 Pobili i okradli dwóch nastolatków

Pobili i okradli dwóch nastolatków

5

Jeden stał na czatach, dwaj bili. Sprawcy rozboju okradli dwóch 16-latków, którzy przechodzili obok Parku Centralnego w Świdnicy. Napastnicy szybko wpadli w ręce policji.

policja111

– Do zdarzenia doszło 29 stycznia  po godz. 20.00. Dwóch nastolatków  przechodząc przez park na ul. Śląskiej zostało napadniętych przez 2 mężczyzn. Trzeci ze sprawców stał na tzw. „czatach”. Mężczyźni uderzyli chłopców pięściami w twarz, po czym jednemu z pokrzywdzonych skradli telefon komórkowy – opisuje podkom. – Agata Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy. – Jeden z chłopców doznał znacznych zasinień na twarzy, musiał skorzystać z pomocy medycznej. Nastolatkowie od razu o wszystkim powiadomili swoich rodziców i policję. Funkcjonariusze na podstawie szczegółowych informacji przekazanych przez pokrzywdzonych, niedługo po rozboju zatrzymali podejrzewanych. Okazało się, że są nimi trzej mężczyźni w wieku 18 i 19 lat. Dwóch z nich w  chwili zatrzymania było nietrzeźwych, miało po niemal 1 promil alkoholu we krwi. Policjantom udało się odzyskać skradziony telefon komórkowy.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, usłyszeli już zarzut rozboju. Teraz za czyn, o który są podejrzani odpowiedzą przed sądem. Za rozbój grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPoleciał na 7 km!
Następny artykułInga w finale konkursu Dziewczyna RMF 4RACING Team 2016