Strona główna Bez kategorii Oficjalne otwarcie z zapowiedzią kolejnych inwestycji

Oficjalne otwarcie z zapowiedzią kolejnych inwestycji

1

Od kilku tygodni kierowcy swobodnie przejeżdżają przez nowe rondo u zbiegu ulic Wałbrzyskiej, Kochanowskiego i Polna Droga, ale dopiero dziś oficjalnie przecięto wstęgę. Obecny na uroczystości dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei zapewnił Swidnica24.pl, że jeszcze w tym roku zostanie zrealizowany kolejny etap remontu Wałbrzyskiej, a w 2017 rozpocznie się przebudowa całej trasy Świdnica-Wałbrzych od zjazdu na Osiedle Słowiańskie do Starego Julianowa.

rondo (4)

Skrzyżowanie Wałbrzyskiej, Kochanowskiego i Polnej Drogi należało do najbardziej kolizyjnych w Świdnicy. O jego przebudowę miasto zabiegało ponad 10 lat. Ostatecznie udało się zawrzeć porozumienie między Świdnicą, powiatem świdnickim i samorządem województwa dolnośląskiego. 2 września 2015 roku ruszyły prace. Przeprowadzony został remont nawierzchni jezdni, rozbiórka mostu i budowa nowego obiektu, wybudowano  rondo na skrzyżowaniu ulic Polna Droga, Jana Kochanowskiego, Wałbrzyska. Powstały  chodniki, ścieżka rowerowa, nowe oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa i sanitarna. Ze względu na trudności związane z budową nowego mostu, nie wszystkie prace udało się zakończyć w terminie – ostatnią część oddano do użytku 22 stycznia 2016 roku. Wykonawcą inwestycji było Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.  Koszt inwestycji to 4 154 693,87 zł, w tym udział Województwa Dolnośląskiego – 2 650 000 zł.

rondo (3)

Jak podkreślali dzisiaj prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, inwestycja ma znaczenie dla obu miast, a także gminy Świdnica. Jest ważnym elementem drogi dojazdowej do pracy zarówno dla świdniczan w Wałbrzychu, jak i wałbrzyszan – w Świdnicy.

rondo

Po uroczystości kilku kierowców otrzymało drobne upominki.

Wicemarszałek Tadeusz Samborski zapewnił, że samorząd województwa nadal będzie inwestował w poprawę infrastruktury drogowej w naszym regionie. Więcej szczegółów zdradził Leszek Loch, dyrektor DSDiK. Jeszcze w tym roku zostanie gruntownie wyremontowany  fragment ul. Wałbrzyskiej między ulicami Mierniczą i Korczaka. Natomiast wkrótce ruszą prace przygotowawcze do wyłonienia wykonawcy od dawna oczekiwanego remontu alternatywnego dojazdu ze Świdnicy do Wałbrzycha – drogi wojewódzkiej nr 379 od zjazdu na Osiedle Słowiańskie do Starego Julianowa. Samorządowcy mają nadzieję, że przy projektowaniu zostanie uwzględniona budowa ścieżki rowerowej. Prace, zdaniem dyrektora Locha, mogą się zacząć w połowie przyszłego roku. Natomiast jeszcze w tym roku zostanie przebudowane rondo na ulicy Kopernika w Świdnicy. Dokładny termin nie został  ustalony.

Poprzedni artykułŹle się dzieje w ekipie MKS-u
Następny artykułBal Karnawałowy z przedszkolakami