Strona główna 112 Narkotyki przywiózł z Czech

Narkotyki przywiózł z Czech

2

Wysoka kara może grozić 19-letniemu mieszkańcowi Kowar zatrzymanemu przez policjantów za posiadanie marihuany w ilości pozwalającej na uzyskanie prawie 250 porcji handlowych narkotyku. Młody mężczyzna został zatrzymany w Świdnicy.

marihuana

Zdjęcie archiwalne

– Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ustalili, że 19-latek przyjechał do Świdnicy w poszukiwaniu pracy. W trakcie kontroli okazało się, że posiadał przy sobie niemal 50 gram marihuany, z której można uzyskać prawie 250 porcji handlowych tego narkotyku. Mężczyzna został po zatrzymaniu osadzony w policyjnym areszcie – informuje podkom. Agata Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy. – Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz zarzut tzw. przewozu wewnątrzwspólnotowego środków odurzających, ponieważ wyjaśnił, iż marihuanę przywiózł z Czech. W trakcie przesłuchania powiedział również policjantom, że narkotyki posiadał na własny użytek.

Prokurator rejonowy w Świdnicy wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności.

/opr. red./

Poprzedni artykułUrzędniczki uratowały klienta
Następny artykułKomplet zwycięstw siatkarzy z SP1