Strona główna Sport Inne Medale rozdane, rywalizacja curlingowców dobiegła końca

Medale rozdane, rywalizacja curlingowców dobiegła końca [FOTO, VIDEO]

0

Zakończyła się pierwsza z trzech części rozgrywanej w Świdnicy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Medale powędrowały dziś wieczorem na szyje zawodniczek i zawodników startujących w curlingu. Na świdnickim lodowisku podziwiać będziemy mogli jeszcze zmagania w łyżwiarstwie figurowym i łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze – short tracku. 

09

W zawodach curlingowych brakło Dolnoślązaków, a o medale walczyli sportowcy z Warszawy, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Łodzi i Gliwic. W turniejach dziewcząt i chłopców wystąpiły po cztery zespoły. Oprócz Świdnicy miastami współorganizatorami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016 są: Duszniki Zdrój, Stronie Śląskie, Szklarska-Poręba – Jakuszyce, Karpacz, Zieleniec, Jelenia Góra, Oleśnica, Katowice, Tychy, Sanok oraz czeski Harrachov.

W rywalizacji dziewcząt najlepsze okazały się Minisie z CCC Warszawa. Ekipa w składzie: Marta Leszczyńska, Natalia Kurnikowska, Daria Chmarra, Karolina Mendes w decydującej grze pokonała Sopot Wa Ku’ta 5:3. Tym samym podopieczne trenerki Karoliny Florek zrewanżowały się sopociankom za przegraną 2:7 w fazie grupowej. Na trzecim stopniu podium stanęły zawodniczki GCC Gdańsk. Czwarta lokata przypadła POS Łódź.

Wśród chłopców bezkonkurencyjna okazała się drużyna Mlekum z CCC Warszawa. Zdecydowanie wygrała wszystkie mecze, a w finale 6:1 rozgromiła inny zespół CCC Warszawa – Kornishony. Zwycięzcy grali w składzie: Filip Chmarra, Filip Twardowski, Rafał Rek, Michał Janowski, trener Rafał Janowski. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Ice Rockets z AZS Gliwice.

CCC Warszawa wygrało klasyfikację klubów, a Mazowsze klasyfikację województw. W ceremonii dekoracji i zakończenia zawodów wzięli udział zastępca prezydent Świdnicy Szymon Chojnowski, prezes Polskiego Związku Curlingu Andrzej Janowski, sędzia główny zawodów Kazimierz Chęć, kierownik działu obiektów ŚOSiR Jan Czałkiewicz oraz Tomasz Mojsa z firmy JAKO Polska. Fundatorami nagród dla sportowców byli: Urząd Miejski w Świdnicy, JAKO Polska i Algida.

Rozkład jazdy na najbliższe dni:

Łyżwiarstwo figurowe

czwartek, 18.02
przyjazd ekip, treningi, odprawa techniczna

piątek, 19.02
11.30 – ceremonia otwarcia zawodów
12.00-13.30 – program krótki solistek junior A
13.30-15.00 – program krótki solistów junior A
15.00-16.30 – program krótki solistów junior B
16.30-17.30 – taniec krótki par tanecznych

sobota, 20.02
8.30-12.30 – program krótki solistek junior B
12.30-13.30 – taniec dowolny par tanecznych
13.30-15.00 – program dowolny solistek junior A
15.00-16.00 – program dowolny solistów junior A

niedziela, 21.02
8.00-12.00 – program dowolny solistek junior B
12.00-13.30 – program dowolny solistek junior B
13.30 – ceremonia zakończenia zawodów

Short-track (12-13.03)

Pełen program zawodów, aktualności, komunikaty na: www.olimpiadamlodziezy.pl

/FOTO, VIDEO: Łukasz Kufner/

Poprzedni artykułPo wygranej w Gdańsku czas na punkty u siebie
Następny artykułŚwidniczanka w gronie najlepszych