Strona główna Wydarzenia Maszyny CNC przyszłością obróbki skrawaniem

Maszyny CNC przyszłością obróbki skrawaniem

0

Każdy przedsiębiorca wie, iż w biznesie trzeba wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klienta. Kupujący chce coraz więcej nowoczesnych i innowacyjnych produktów, które zachowywać będą należytą jakość przez wiele lat. Między innymi właśnie dlatego technologia CNC zyskuje coraz większą popularność w firmach produkcyjnych. Wybór tego rozwiązania przyczynić może się w znacznym stopniu do zwiększenia zysku firmy oraz szybszej realizacji zamówień.

milling-1151358_960_720

O co tyle hałasu?
Układ sterowania numerycznego CNC to wysoce wydajne urządzenia służące do skomputeryzowanego procesu obróbki skrawaniem. W przeciwieństwie do klasycznej metody obróbki wiórowej lub ściernej, cały proces odbywa się przy pomocy jednego urządzenia sterowanego za pomocą komputera oraz interfejsu użytkownika i jako takie pozwala na szybszą, dokładniejszą i powtarzalną pracę. Ich dokładność sprawia, że coraz częsciej wypierają one manualną pracę ludzką, zostawiając człowiekowi jedynie obsługę kokpitu sterującego. To szczególnie ważne kiedy zmuszeni jesteśmy wyprodukować znaczną ilość tego samego komponentu. Dzięki zastosowaniu technologii CNC mamy stuprocentową pewność, że  wytworzone części będą jednakowe pod każdym względem, a efekt końcowy bardzo szybki do osiągnięcia.

Możliwości są ogromne
Wybór tej technologii w opozycji do przestarzałych już alternatywnych metod. wydaje się być oczywisty. Nowoczesne maszyny CNC pozawalają producentowi na realizację nawet najdziwniejszego zamówienia. Dzieje się tak w głównej mierze dzięki zastosowaniu oprogramowania komputerowego CAD/CAM. Inżynier obsługujący komputer w bardzo dokładny sposób odzwierciedlić może wszelkie zapiski z zawarte w dokumentacji technicznej dostarczonej przez potencjalnego klienta, a następnie wyprodukować na maszynie CNC zamówioną wcześniej rzecz w dowolnej ilości. Bez względu czy zamówienie opiewa na elementy wyposażenia wnętrz, metalowe dekoracje, czy części podzespołów automatyki przemysłwej, wszystko to jest możliwe do wytłoczenia dzięki zastosowaniu tej maszyny.

Odpowiednie zaplecze gwarantem jakości
Wybór firmy zajmującej się obróbką skrawaniem CNC wcale nie musi być taki prosty jak się wydaje. Często potencjalni zleceniodawcy popełniają błąd sugerując się niską ceną ofert. Technologia ta dopiero od niedawna święci swoje sukcesy na terenie Polski. Oznacza to, że wiele firm zajmujących się tą działalnością zwyczajnie nie posiada jeszcze doświadczenia w branży. Stawiajmy tylko na te, wyróżniające się na tle konkurencji rutyną w fachu. Zwróćmy uwagę czy przedsiębiorstwo takie posiada nowoczesny park maszynowy,  odpowiednio przeszkolony personel oraz czy zaopatruje się w materiału u renomowanego przedstawiciela. To szczególnie istotne podczas realizacji skomplikowanych zamówień. Tylko spełnienie tych warunków da nam pewność, że współpraca z takim kontrahentem zaowocuje  sukcesem, a my otrzymamy zadowalający produkt końcowy. (źródło: http://vonart.com.pl/)

Poprzedni artykułNie daj płonąć lasom!
Następny artykułMiędzynarodowa kariera rysownika bez rąk [WYWIAD]