Strona główna Bez kategorii Kto w Świdnicy obsłuży program Rodzina 500+?

Kto w Świdnicy obsłuży program Rodzina 500+?

3

Przyjęty przez sejm flagowy program Prawa i Sprawiedliwości ma wejść w życie od kwietnia, a jego obsługą zajmą się samorządy. Ile dzieci ze Świdnicy otrzyma co miesiąc 500 złotych i kto zajmie się wypłatą?

pieniądze1

– Świadczenie w wysokości 500 zł będzie wypłacane rodzicom lub opiekunom na każde dziecko do momentu osiągnięcia przez nie 18 lat. Świadczenie ma pomóc częściowo pokryć wydatki na wychowanie dziecka. W przypadku, gdy ubiegamy się o świadczenie na pierwsze dziecko obowiązywać będzie kryterium dochodowe 800 zł. Jeśli dziecko jest niepełnosprawne kryterium rośnie do 1200 zł. Na drugie i kolejne dzieci próg dochodowy już nie będzie obowiązywać. Świadczenie wychowawcze otrzymywać mogą rodzice, opiekunowie prawni lub opiekunowie faktyczni dziecka. Jeśli dzieckiem lub dziećmi opiekują się oboje rodzice lub opiekunowie, świadczenie otrzyma tylko jedno z nich – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W Świdnicy obsługą wnioskodawców zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Miasto na razie nie planuje zwiększenia zatrudnienia, ale nie jest to wykluczone.

– Przewidywana liczba dzieci uprawnionych do otrzymania świadczenia oscyluje w granicach od 6500 do 7000 tysięcy osób, co wiąże się z wydatkami w wysokości 3 250 000 zł – 3 500 000 zł miesięcznie. Koszt obsługi programu to kwota 65 000 zł – 70 000 zł miesięcznie – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy. Urząd czeka na rozporządzenia, dotyczące programu i dopiero po ich otrzymaniu opracuje szczegółowy plan składania wniosków oraz wypłat.

/opr. red./

Poprzedni artykułJechali bez kluczyka w stacyjce
Następny artykułNapiekły 1300 pączków