Strona główna Bez kategorii Kolejne ulice z nowym oświetleniem

Kolejne ulice z nowym oświetleniem

1

Zakończył się montaż nowych, energooszczędnych lamp ledowych przy ul. Bora-Komorowskiego oraz przy ul. Fieldorfa (na odcinku od ul. Bora-Komorowskiego do ul. Okulickiego). Powstało 9 punktów świetlnych. Realizacja tego zadania to odpowiedź na liczne wnioski mieszkańców, dotyczące bezpieczeństwa i słabej widoczności w tym rejonie miasta – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy.

lampy

Wykonawcą zadania jest Zakład Robót Teletechnicznych „TELFA” Świdnica. Koszt robót to 58 800 zł. W najbliższym czasie zapalą się także nowe lampy przy ul. Dębowej, gdyż pod koniec tygodnia rozpoczną się prace związane z przebudową oświetlenia w tym rejonie miasta.

– W tym roku działania związane z modernizacją oświetlenia w mieście będą kontynuowane i obejmą w najbliższym czasie między innymi ulice: Dębową, Kopernika i Sprzymierzeńców. Montowane nowe lampy typu LED są coraz częściej wykorzystywane w infrastrukturze miejskiej. Zapewniają one jasne, białe światło, jednocześnie ograniczając koszty energii elektrycznej – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Poprzedni artykułMedalistka MŚ na treningu świdnickich judoków
Następny artykułSukces młodego tenisisty ze Świdnicy