Strona główna Bez kategorii Giełda Minerałów w Galerii Świdnickiej

Giełda Minerałów w Galerii Świdnickiej

0

Kwarce, jaspisy, kalcyty czy agaty będzie można podziwiać podczas trzeciej już edycji Giełdy Minerałów, na którą zapaszą świdnicka galeria. Okazy z terenu Dolnego Śląska będą prawdziwą ucztą dla miłośników kamieni. Dwudniową imprezę zaplanowano na 13-14 lutego br.

giełda minerałówzdjęcie archiwalne

Nie zabraknie także skamieniałości z Jury Krakowsko – Częstochowskiej, kolekcjonerskich okazów septarii syderytowych oraz niepowtarzalnej biżuterii z kamieni, charakteryzującej się bogatym wzornictwem i oryginalnością. Będzie można podziwiać minerały łączone z naturalnymi produktami – muszla , drewno, konopie czy len oraz wyroby z kamienia: jaja, świeczniki, wazony. Urokiem zachwycą również kolorowe agaty z Maroka, geody ametystowe z Brazylii czy też piryty z Peru.

Na niedzielę, 14 lutego, organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych  w postaci warsztatów edukacyjnych:

GEO–ZABAWA – to zabawa podczas, której dzieci poznają pradawne ślimaki, amonity, trylobity, bawią się w małych odkrywców – paleontologów i wydobywają  prawdziwe skamieniałości sprzed milionów lat;
WARSZTATY AGATOWE –  własnoręcznie szlifowanie agatów.

minerały fb

Poprzedni artykułRemis Victorii z niedawnym I-ligowcem
Następny artykułNie ma dzieci lepszych i gorszych