Strona główna Wydarzenia Świdnica Gazela Biznesu dla świdnickiej firmy

Gazela Biznesu dla świdnickiej firmy

1

Skok w górę o 8 miejsc wśród przedsiębiorstw dolnośląskich to duży sukces świdnickiego producenta innowacyjnego oprogramowania RST Software Masters w plebiscycie Gazele Biznesu 2015. Przed rokiem firma, która wówczas po raz pierwszy pojawiła się w rankingu, zajęła 42. miejsce, w tym roku – wskoczyła na 34.

Gazele Biznesu
Wyróżnienie w prestiżowym plebiscycie organizowanym przez „Pulsu Biznesu” jest  zasłużone. W ciągu tylko jednego roku spółka zanotowała wzrost przychodu na poziomie 148% przy jednoczesnym zwiększeniu zatrudnienia z 70 osób w roku 2014 do 104 osób w roku 2015.

Gazela Biznesu, którą prezes RST Krzysztof Habowski, odebrał podczas uroczystej gali we Wrocławiu, to nie pierwsza w ostatnich latach nagroda dla prowadzonej przez niego firmy. Tylko w zeszłym roku RST zdobyło statuetkę Świdnickiego Gryfa 2015 w kategorii dynamiczny rozwój firmy (rok wcześniej – ta sama nagroda w kategorii innowacyjność), a także tytuł Najlepszego Pracodawcy 2015 według rankingu Aaon Hewitt.

– Każda nagroda jest dla nas tak samo cenna, bo daje nam namacalne dowody, że idziemy w dobrym kierunku – ocenia Krzysztof Habowski. – Gdybym miał jednak stworzyć swój własny ranking nagród dla RST, chyba byłoby to wyróżnienie tytułem Najlepszego Pracodawcy 2015, bo pracownicy stanowią nasz największy kapitał. Razem chcemy dawać przykład, iż można z przyjemnością iść do pracy i łączyć ją z pasją. Stawiać czoła wyzwaniom i rozwijać swoje umiejętności. Wszystko po to, by tworzyć innowacyjne i użyteczne produkty oraz być dumnym z tego, jak zmieniają świat.

RST – Software Masters to niezwykle dynamicznie rozwijające się w ostatnich latach polskie przedsiębiorstwo tworzące różnego rodzaju aplikacje komputerowe i mobilne. Flagowym produktem jest System Trans.eu – rozwijany w duecie z firmą Logintrans – odpowiada na potrzeby branży transportowej, a obecnie korzysta z niego ponad 30 tysięcy firm w całej Europie. Dzisiejsi udziałowcy, wówczas jeszcze jako młodzi informatycy, zaczynali pod koniec lat 90. XX wieku od prowadzenia kawiarenki internetowej i pisania prostych gier komputerowych. Dzisiaj zatrudniają ponad 100 osób, stawiając jednocześnie na wspieranie rozwoju młodych talentów, inwestując w startupy, takie jak Zeccer.pl (drukarki obsługiwane zdalnie z urządzeń mobilnych za pomocą specjalnej aplikacji), BedBooking (system ułatwiający zarządzanie wynajmem apartamentów i pokoi), TransLab.eu (laboratorium dla studentów) czy Lift-Off.pl (unikatowy akcelerator nowych startupów).

Poprzedni artykułPorażka Szarych Wilków w ostatnim test-meczu
Następny artykułPowstaje mur urnowy