Strona główna 112 Dlaczego wycinają drzewa wokół fleszy?

Dlaczego wycinają drzewa wokół fleszy?

3

40 drzew zostanie wyciętych wzdłuż potoku Młynówka, który przepływa przez fleszę nowomłyńską między ulicami Śląską i Pionierów w Świdnicy. Zgodę wydał starosta.

drzewa (2)

Policję i straż miejską zaalarmował jeden z mieszkańców, którego zaniepokoił widok kilku ściętych dużych drzew. – To legalna wycinka, wykonywana na zlecenie miasta – zapewnia jeden z funkcjonariuszy. Niezgodne z prawem było jedynie działanie jednego z mieszkańców, który uznał, że drewno jest niczyje i kilka szczap próbował wywieźć niewielkim wózkiem.

drzewa 1

Na samą wycinkę jest zgoda starosty. Pod piłę pójdzie w sumie 40 drzew. Większość to martwe egzemplarze, część rośnie w korycie potoku, a część koliduje z kolektorem, który będzie wymieniany. Prace przy młynówce związane są z remontem stacji filtrów przy ulicy Śląskiej. Potok pobiera wodę z Bystrzycy, a ta z kolei po przefiltrowaniu zasila świdnickie letnie baseny.

drzewa (3)

Potok Młynówka zostanie przebudowany, zarówno w części ukrytej pod ziemia, jak na odcinku na powierzchni. Inwestycja będzie kosztowała 169 tysięcy złotych  i zakończy się w maju.

/asz/

Poprzedni artykułWiadukt poważnie uszkodzony
Następny artykułPorażka Szarych Wilków w ostatnim test-meczu